Gemini: Brazílie a Indonésie globálními lídry v adopci kryptoměn

Nejnovější průzkum kryptoměnové burzy Gemini ukazuje, že téměř 41 % dotázaných účastníků v Indonésii a Brazílii přiznalo vlastnictví kryptoměn. Co dalšího stojí v průzkumu a jak si vedou ostatní země v adopci digitálních měn?

Gemini: Rostoucí adopce kryptoměn

Americká kryptoměnová burza Gemini se ve svém nejnovějším průzkumu zeptala 30 000 lidí ve 20 zemích po celém světě, aby zjistila, jaká část populace skočila do rozjetého vlaku kryptoměnového průmyslu.

Co se týká adopce kryptoměn, Brazílie a Indonésie v současné době vedou tento trend. 41 % dotázaných v těchto zemích přiznalo vlastnictví kryptoměn. Oproti Spojeným státům americkým (20 %) či Spojenému království (18 %) se jedná o značný pokrok.

Zajímavost :  Rozhodnutí ze dne 5. srpna 2009, Č.j. 27891/2009/04200/04000

Kryptoburza Gemini v průzkumu také uvádí, že země, které v posledních měsících prošly významnou ekonomickou krizí, jsou mnohem více nakloněny nákupu kryptoměn jako zajištění proti inflaci. Vyšší počet přichází ze zemí, které jsou postihnuty vysokou inflací.

Gemini také zjistila, že téměř polovina všech držitelů kryptoměn v USA, Latinské Americe a asijsko-pacifické oblasti vstoupila na kryptoměnový trh poprvé v minulém roce. Na stránkách Reuters se uvádí:

„Gemini zjistili, že 79 % respondentů, kteří v loňském roce uvedli, že vlastní kryptoměn, nyní uvedlo, že se rozhodli koupit digitální aktiva pro svůj dlouhodobý investiční potenciál.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 46 642 USD dle KMC.

Zajímavost :  Putinův "větší celek," bezjadernost, či neutralita. Zelenskyj v prvním a zakázaném rozhovoru pro Rusko

Závěr

Průzkum kryptoměnové společnosti Gemini stále potvrzuje, že adopce kryptoměn ve světě je stále na vzestupu. Co si o tom myslíte vy? Celou zprávu kryptoměnové burzy Gemini si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se také nezapomeňte připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Celý článek zde |

Zajímavost :  Co vám (ne)uteklo 2021: Krize ve Škodě Auto, zemětřesení v PPF i Čuprův jednorožec...