Google odhalí nejlépe hodnocené restaurace v Česku. Prvním vítězem je Vallmo

Nejlépe hodnocenou pražskou restaurací na Mapách Google je podnik Vallmo. Jeho majitel a šéfkuchař Martin Makovička v pondělí převzal od Googlu cenu Křišťálový špendlík. Ocenění společnost letos udílí českým podnikům z oboru gastronomie poprvé.

 „Recept na úspěch je jen jediný, a to tvrdá práce, vytrvalost a důraz na detail. Důležité je mluvit a naslouchat lidem, jak zákazníkům, tak zaměstnancům,“ uvedl Makovička. I přes nelehké období posledních dvou let, kdy bylo kvůli pandemii zavřeno, si podnik udržel přízeň zákazníků, což Makovička přisuzuje mimo jiné i tomu, že se od jiných restaurací značně odlišují.

Zatímco dnes téměř každá restaurace nabízí relativně exotické suroviny, Makovička, který vařil v zahraničí pro michelinské restaurace, ve svém podniku Vallmo klade důraz především na kvalitní české suroviny a ryby z Třeboně.

Zajímavost :  Metrostav loni výrazně zvýšil zisk. Vyloučení z veřejných zakázek jej může připravit o miliardy

„Vážíme si každého zákazníka a jeho času, který u nás strávil. Vzhledem k tomu, že jsme otevřeli těsně před covidovým obdobím, je pro nás toto ocenění velkým zadostiučiněním,“ dodává Makovička, který zároveň tvrdí, že pandemie pražský trh s gastropodniky rozhodně „nepročistila“. „V našem okolí nezavřela žádná restaurace, ba naopak teď otevřely další čtyři,“ zmiňuje Makovička. 

Zajímavost :  Charakteristika jednotlivých samosprávnych krajov

Google vybíral vítězné podniky na základě několika kritérií. Rozhodující bylo množství pozitivních recenzí a počet udělených hvězdiček na firemním profilu podniku v daném regionu České republiky, a to ke konci dubna letošního roku. Aby podnik mohl získat ocenění, musí mít také kompletně vyplněný profil na Mapách a ve Vyhledávání Google.

„Ocenění Křišťálový špendlík sice předává Google na základě hodnocení podniků v Mapách a ve Vyhledávání, ale ve skutečnosti je to vlastně cena uživatelů,“ tvrdí mluvčí Googlu Iva Fialová. Zároveň také vysvětluje, že za každou recenzí je spokojený zákazník, který to místo navštívil, byl z něj nadšený, a proto mu udělil to nejlepší hodnocení. „Podniky jsme chtěli touto cestou odměnit za jejich práci. Lidé i ze vzdálenějších koutů Česka je pak budou moci navštívit třeba během letního cestování,“ dodává Fialová. 

Zajímavost :  ČNB zvýšila úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu. Je nejvyšší od roku 1999

Prahu čekají v příštích letech velké změny:

Video se připravuje …

Prahu čekají v příštích letech velké změny

Vybraných deset podniků s nejlepším hodnocením ze sektoru pohostinství a gastronomie z různých koutů České republiky vyhlásí Google v průběhu měsíce června. Vítězům bude ocenění předáno přímo v provozovně a jejich jména budou postupně přibývat na mapě na webové stránce (www.kristalovyspendlik.cz). První majitel Křišťálového špendlíku bude znám sedmého června a kompletní list vítězů bude představen 23. června.

Kromě aplikace Mapy Google mohou lidé vyhledávat nejlépe hodnocené restaurace například v aplikaci Trip Advisor. V posledních letech se také často hovoří o Gastromapě od herce Lukáše Hejlíka, který jezdí po Česku a restaurace testuje on sám.

Celý článek zde