Hard fork Vasil, upgrade Cardana, je připraven na spuštění

Vasil, dlouho očekávaný upgrade sítě Cardano, se uskuteční za méně než 24 hodin. Tým stojící za projektem Cardano uvedl, že všechny kritické metriky, které jsou nutné pro spuštění upgradu, jsou nyní splněny.

Kryptoburzy připraveny

Středeční aktualizace na Twitteru společnosti Input Output Hong Kong (IOHK) uvádí, že během posledních 48 hodin potvrdilo svou připravenost na hard fork 13 kryptoburz, což představuje více než 87 % likvidity Cardana (ADA).

Jediná Coinbase, která spadá pod hlavní burzy pro likviditu ADA, je uvedena jako „v procesu“, pokud jde, podle stránky připravenosti ekosystému od IOHK, o stav její integrace.

Nedávný tweet od Coinbase však již naznačil, že bude fork podporovat, a uvedl, že transakce ADA budou zastaveny kvůli údržbě „pro hard fork Cardano Vasil“.

Odložené spuštění

Upgrade Vasil byl původně zamýšlen na červnové spuštění, ale jeho den spuštění byl dvakrát přeložen. Naposledy se tak stalo kvůli chybě objevené v předchozí verzi uzlu Cardano, která způsobila problémy s nekompatibilitou.

S aktualizovaným uzlem je nyní více než 98 % bloků mainnetu vytvářeno aktualizovanými uzly, přičemž svou připravenost potvrdily i špičkové decentralizované aplikace (DApps), které označily všechny tři metriky potřebné pro schválení upgradu.

Podle platformy pro průzkum trhu Santiment se díky zprávám o upgradu zvýšila mluva o ADA na sociálních sítích o 35,16 % za posledních 7 dní, to znamená třetí místo za Ripplem a Ethereem.

Co upgrade přinese

Upgrade Vasil bude nejvýznamnějším upgradem od hard forku Alonzo, který proběhl v září loňského roku. Ten poprvé přinesl funkcionalitu pro chytré kontrakty. Cílem tohoto upgradu je přinést vylepšení chytrých smluv, snížení nákladů a zvýšení propustnosti sítě.

IOHK uvedla, že jedním z nejvýznamnějších vylepšení, které fork přinesl, je rychlejší vytváření bloků, protože je lze přenášet bez úplné validace.

Upgrade Vasil je pojmenován po zesnulém umělci Vasilu Stojanovi Dabovovi, členu komunity Cardano a ambasadoru, který zemřel v prosinci 2021 v důsledku plicní embolie.

V současné době se cena ADA podle CoinGecko nachází na úrovni 0,44 USD, což představuje pokles o 3,4 % za 24 hodin a pokles o více než 85 % z historického maxima 3,09 USD z 2. září 2021.

Závěr

Necelých 24 hodin a hard fork Vasil bude na světě. Pokud jste držiteli ADA, vyhlížíte tento upgrade?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO