Hervis zavře poslední prodejnu na konci června. Z českého trhu tak odchází nadobro

Řetězec se sportovním zbožím Hervis uzavře poslední ze svých prodejen v Česku na konci června. Je to součást rozhodnutí o stažení z trhu, které začátkem letošního roku učinil jeho vlastník, rakouská společnost Spar. Část prodejen má připadnout konkurenčnímu Intersportu.

„Náš vlastník, skupina Spar, učinil strategické rozhodnutí, odchodu z trhu v Česku prodejem konkurenčnímu sportovnímu řetězci,“ potvrzuje Hervis na svém webu.

„Rádi bychom vás, naše stávající i budoucí zákazníky, ubezpečili, že dostojíme všem svým závazkům vůči vám, ať se jedná o reklamace, vratky či jakékoliv problémy se zbožím, dle obchodního zákoníku České republiky,“ dodává.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině ONLINE: Moskva vydává ruské pasy obyvatelům okupovaných měst

Na webu Hervisu je dostupný seznam stále otevřených poboček. „Je vždy aktualizovaný zde na webu Hervis.cz, přičemž poslední obchod bude uzavřen ke konci června 2022,“ upozorňuje dále firma.

Ze seznamu vyplývá, že jsou v Česku otevřeny už pouze dvě prodejny Hervis, a to v pražských Štěrboholech a v Ostravě.

Podle společné tiskové zprávy rakouského majitele Spar a společnosti Intersport, kterou online deník Aktuálně.cz získal v únoru od centrály Spar, letos řetězec Intersport převezme od Hervisu prodejny v Praze, Brně, Zlíně, Českých Budějovicích, Karlových Varech a Trutnově. 

V jakém stádiu je převzetí sportovních obchodů nyní, zatím mluvčí společnosti Spar Österreichische Nicole Berkmannová na dotaz online deníku Aktuálně.cz neuvedla. V únoru se odmítla vyjádřit i k tomu, proč se Spar prodejen v Česku zbavuje.

Zajímavost :  Český dodavatel tramvají a celků pro průmysl Inekon skončil v konkurzu

Intersport je na tuzemském trhu od roku 2001, má zde téměř 30 prodejen a přes 300 zaměstnanců. Licenci na provoz získal od rakouské pobočky Intersport Austria. 

Konkurentem Hervisu a Intersportu je na českém trhu například Decathlon s 25 obchody a také Sportisimo, které má přes 100 obchodů v 76 městech. Mezi další konkurenční firmy patří například A3 Sport či Alpine.

Zajímavost :  Auto rozpozná řidiče a samo se mu přizpůsobí, předvídá Peleška z Toyoty

Celý článek zde