Hongkongská Bitcoin ETF a Ether ETF byly oficiálně schváleny k zahájení obchodování 30. dubna

Hongkongský finanční regulátor oficiálně schválil první skupinu spotových Bitcoin a Ethereum ETF k obchodování.

První vlna spotových fondů obchodovaných na burze (ETF) s Bitcoinem a Ethereem byla oficiálně schválena k zahájení obchodování v Hongkongu. Stane se tak 30. dubna.

Hongkongský finanční regulátor, Komise pro cenné papíry a futures (SFC), oznámil oficiální schválení první skupiny Bitcoin a Ether ETF dnes 24. dubna.

Mezi první skupinou schválených hongkongských ETF jsou také fondy společnosti China Asset Management (ChinaAMC). Tyto fondy se začnou obchodovat taktéž 30. dubna.

Zajímavost :  Vláda rokuje. Kabinet na stôl predložil návrh bezpečnostných opatrení "lex atentát"

Podle Thomase Zhu, vedoucího oddělení digitálních aktiv a vedoucího oddělení rodinných kanceláří ve společnosti ChinaAMC, nabídnou ETF retailovým a institucionálním investorům bezpečnější a pohodlnější způsob investování do podkladových digitálních aktiv v regulovaném rámci. V oficiálním oznámení napsal:

Funkce věcného plnění přitahuje držitele mincí také tím, že nabízí snadnou konverzi mincí do plně regulovaných ETF spravovaných profesionálními správci fondů a regulovanými správci. S rostoucím rozšířením ETF v institucionální alokaci aktiv a retailovém obchodování v Hongkongu očekáváme silnou poptávku po našich nabídkách.

– Thomas Zhu, zdroj: cointelegraph.com

Podle domovské stránky finančního regulátora je v Hongkongu v současné době schváleno více než 205 ETF.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO