I fotbal zdražuje. Projděte si, kolik stojí permanentky na ligu

I ve fotbale je vidět inflace, většina prvoligových klubů před novou sezonou zdražila permanentní vstupenky. Ukazuje to analýza webu FootballClub.cz.

Permanentky zdražilo devět klubů ze šestnácti. Většina zvedla meziročně ceny zhruba o desetinu, Zlín až o pětinu, Slovácko o čtvrtinu až téměř třetinu. Rekordmanem je olomoucká Sigma, kde cena nových permanentek vzrostla zhruba o polovinu. Stále ale platí, že permanentka je pro lidi, kteří chtějí chodit na fotbal pravidelně, nejvýhodnějším nákupem. V Olomouci ji koupíte za dva až tři tisíce korun.

Oproti loňským cenám nezdražovalo sedm prvoligových klubů – Plzeň, Sparta, Hradec Králové, Mladá Boleslav, České Budějovice, Pardubice a Teplice. Sparta ale už dopředu oznámila, že ceny permanentek zvýší za rok, a to zhruba o desetinu.

Zajímavost :  Pomůžeme Evropské unii splnit klimatické cíle, říká šéfka amerického gigantu Honeywell

Zdražování permanentek je letos obvyklé třeba i v německé Bundeslize, kde podle časopisu Sport Bild ceny zvýšilo 10 z 18 klubů a šest z toho o desetinu a více. Například na Bayern, kde také zdražovaly, vyjde nejlevnější permanentka ke stání do kotle na 160 euro (4000 korun) a nejdražší na 810 euro (cca 20 tisíc korun).

Na českou ligu novou permanentku pořídíte od 1000 korun (kotel v Liberci) do 4900 korun (postranní tribuny na Slavii).

Například na Slavii cena nové permanentky vyjde zhruba na 7 až 8 vstupenek na jednotlivé zápasy, pokud jste pravidelný permanentkář, dostáváte od většiny klubů ještě lepší cenu. Třeba mistrovská Plzeň prodává nové permanentky za ceny od 2600 do 4600 korun, jejich majitelé z minulé sezony si je mohou pořídit za 2250 až 3800 korun.

Zajímavost :  Rusko až do konce roku omezí export vzácných plynů, například...

Kolik stojí permanentky jinde? A co k nim kluby dávají kromě samotných vstupů na domácí zápasy? Kde dostanete klobásu a pivo na každý zápas? A kdo dostane slevu? Odpovědi najdete v textu na webu FootballClub.cz, který patří stejně jako web Peníze.cz pod vydavatelství NextPage Media.


Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,… Další články autora.

Zajímavost :  Robert Malecký: Předsednictví je riskantní podnik s kudlou v zádech

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |