Igor Rattaj rozšířil své lyžařské impérium. Jeho TMR získala středisko Muttereralm v Rakousku

Společnost Tatry mountain resorts (TMR) oznámila novou akvizici v Rakousku. Od  května patří do jejího portfolia horské středisko Muttereralm u Innsbrucku. TMR koupila společnost Muttereralm Bergbahnen, která provozuje horské středisko Muttereralm, za cenu 3,25 milionu eur (85 milionů korun) .

„Na první pohled nejde o velký obchod, navíc přišel v době, ve které jsme ještě netušili, jak katastrofálně dopadne zimní sezóna a že budeme muset propouštět. Pro nás je to však i z profesionálního hlediska závazek, že jsme dokázali zrealizovat akvizici v Tyrolsku, které je považováno za mekku alpského lyžování. Do střediska jsme se rozhodli vstoupit kvůli perspektivě jeho propojení se sousedícím střediskem Axamer Lizum a možnosti budoucího napojení na další ledovec,“ uvedl k akvizici předseda představenstva TMR Igor Rattaj.

Zajímavost :  Vyššie dane i viac byrokracie. Zrušenie paušálnych výdavkov kritizujú

Obce Götzens, Mutters a Innsbruck Tourist Board se rozhodly středisko prodat z ekonomických důvodů kvůli neúspěšné snaze o jeho oddlužení. To se podle Rattaje podepsalo na výhodných podmínkách transakce. Důležitý byl i fakt, že splátka další části kupní ceny je podmíněna dotací Turistického sdružení Innsbruck do propojení Muttereralm se sousedním střediskem Axamer Lizum, které disponuje 40 kilometry sjezdovek a deseti lanovkami a vleky.

Zajímavost :  Dôchodky bývalých komunistov sú privysoké, chcú ich znížiť

Koncem dubna společnost TMR zahájila provoz ve svém dalším rakouském lyžařském středisku Mölltaler Gletscher. „Dnes jsme v situaci, že na svazích máme 3 metry sněhu a stabilní počasí,“ uvedl k zahájení provozu ředitel střediska Max Gottfried. Lyžaři mají k dispozici pozemní lanovku Mölltaler Gletscher Express, kabinkovou lanovku Gondelbahn Eissee, šestisedačkovou lanovku Gletscher Jet nebo sedačku 3000er podle aktuálních podmínek.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Věštec z Omahy si vybral: nejviditelnější fond světa povede Greg Abel