Indická vláda bude kryptoměny regulovat, nikoli zakazovat

Indická vláda bude dle nejnovějších informací regulovat kryptoměny jako komoditu a zakáže jejich používání pro platby, zatímco bude budovat infrastrukturu pro KYC/AML kolem fiat měn.

Nedávno Indie informovala veřejnost o návrhu zákona, který by měl zakázat všechny „soukromé kryptoměny“. Nyní místní media potvrdila, že záměrem vlády je něco trochu jiného.

Podle místní pobočky CNN v zemi má vláda v úmyslu kryptoměny regulovat.

Mechanismus KYC/AML

Za tímto účelem má vláda v úmyslu neuznat kryptoměny jako tendry a zavést komplexní mechanismus KYC/AML na různé fiat brány v zemi.

„Bude zaveden přísný mechanismus, aby orgány činné v trestním řízení mohly vysledovat původ kryptoměn, které budou používané pro nelegální nebo protinárodní činnost“

Uvedly zdroje CNN.

Zajímavost :  Veleúspěšná kampaň Tečka dostala zbytečnou cenu. Proč tedy Babiš kupuje horu Říp?

Avinash Shekhar, generální ředitel burzy Zebpay, v rozhovoru pro CNBC’s Squawk Box Asia řekl, že jejich počáteční diskuse s vládou měly „pozitivní vibrace“.

„Od vlády zaznělo mnoho pozitivních vibrací. Před dvěma týdny jsme se setkali s finančním výborem parlamentu“

Panika v Indii

Bez ohledu na to se místní obchodníci v Indii zapojili do rozsáhlého panického prodeje, neboť si mysleli, že zákaz bude rozsáhlejší, než se původně uvádělo.

Zajímavost :  Minúta po minúte: Druhý deň po sebe pribudlo viac ako 10-tisíc prípadov, covidu podľahlo ďalších 51 ľudí

Na WazirX, indické burze, se Bitcoin v jednu chvíli obchodoval s 15% slevou, než se zotavil a vrátil k normálu. Od té doby panický prodej opadl a ceny se vyrovnaly.

Závěr

Celosvětově zůstala cena Bitcoinu stabilní na 58 784 dolarech a za posledních 24 hodin vyrostla o 4,4 %.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Zajímavost :  Dobré ráno: Žbirka tam vždy bol, aj keď ste už nevládali

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO