Indické kryptoburzy hlásí pokles objemu kvůli zvýšení daně

Přesně 1. dubna vstoupila v Indii v platnost nová kryptoměnová daň, která udává 30 % na kryptoměnová aktiva. Indické kryptoměnové burzy od tohoto data byly svědky prudkého poklesu objemu transakcí. Panický prodej byl zaznamenán koncem března.

Přísné regulace v Indii

Poté, co v Indii začala platit nová pravidla pro digitální aktiva, indické kryptoměnové burzy zaznamenaly výrazný pokles objemu transakcí. Objem transakcí a doménový provoz na předních kryptoburzách klesl až o 55 %.

Kryptobuzra WazirX zaznamenala pokles návštěvnosti domény z více než 70 milionů na 40 milionů. Generální ředitel analytické a ratingové společnosti GREBACO Global, Sidharth Sogani, před nedávnem prohlásil:

„Zaznamenali jsme pokles objemů až o 55 % ve srovnání s objemy na konci března a také pokles o více než 40 % v doménovém provozu na indických burzách.“

Obavy o indické kryptoburzy

Mnoho analytiků vyjadřovalo v posledních týdnech obavy, že nové kryptoměnové daně mohou vytlačit malé investory z centralizovaných burz na ty decentralizované. Ty jsou nazývány šedým trhem. Pro drobné investory jsou tyto daně bolestivější.

„Ztráty na jednom aktivu nelze kompenzovat ziskem z jiné mince. Odborníci se domnívají, že tato ustanovení učiní indický kryptoměnový trh nekonkurenceschopným a země může ztratit výhodu, kterou by jinak mohla mít.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 45 411 USD dle KMC.

Zajímavost :  Ceny benzinu a nafty jsou nejdražší v historii. Růst budou i v příštích dnech, tvrdí ekonom

Závěr

Koncem března jsme vás informovali o tom, jak Indie plánuje zavést 30 % daň na kryptoměny. Prvního dubna se tak stala nová kryptodaň skutečností a indické kryptoburzy to odnesly přímo. Co si o vysokém zdanění myslíte vy? Jsou podle vás regulace kryptoměnového průmyslu ve světe přísné? Napište nám do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další informativní obsah.

Zajímavost :  V pondělí přibylo 10 159 případů covidu, opět méně než předchozí týden

Celý článek zde |