Indonéská islámská organizace říká, že kryptoměny jsou pro muslimy zakázány

Indonéská rada Ulema, nejvyšší orgán islámského vědce v zemi, považuje kryptoměny za haram podle práva šaría.

Pro muslimy jsou kryptoměny zakázány

Indonéská rada Ulema (MUI) oficiálně prohlásila kryptoměny za haram.

Rozhodnutí padlo na Ljtime Ulama Forum ve čtvrtek. Když mluvíme o rozhodnutí, předseda MUI Asrorun Niam Soleh uvedl, že Rada učinila rozsudek na základě několika důvodů.

„Z jednání, které bylo stanoveno, existují tři právní výroky. Konkrétně používání kryptoměny jako zákonné měny je haram, protože je to gharar, dharar a je v rozporu se zákonem číslo 7 z roku 2019 a nařízením BI číslo 17 z roku 2015.“

Kryptoměny jsou nejisté a rizikové

V islámském finančnictví a v kontextu kryptoměn „gharar“, „dharar“ a „qimar“ znamená, že transakce s kryptoměnami ze své podstaty zahrnují prvky nejistoty nebo rizika, škod a spekulací, z nichž všechny jsou podle práva šaría zakázány. Předseda Soleh také dodal, že kryptoměny nejsou v souladu s islámem, protože nemají žádnou fyzickou podobu, žádnou skutečnou hodnotu, přesná částka není známa a vlastnická práva mohou být předána kupujícímu.

Zajímavost :  Byli doma, přesto dostanou prémii. Všichni zaměstnanci Škoda Auto obdrží další bonus

MUI představuje vrcholný orgán islámských učenců a náboženskou autoritu pro dodržování práva šaría v Indonésii, zemi, kde žije největší muslimská populace na světě. I když rozhodnutí Rady nebo „fatwas“ nejsou právně závazné, stále mohou odradit muslimy od investování do kryptoměn a přimět místní instituce, aby přehodnotily svůj vztah k aktivům.

Závěr

Shoda kryptoměn s islámským učením je ve zbytku islámského světa stále velmi diskutovaným tématem. Mnoho islámských učenců považuje kryptoměny za „halal“, neboli za přípustné podle práva šaría, přičemž některé mešity dokonce přijímají dary v bitcoinech.

Zajímavost :  Revoluce ve financování filmů: Hollywoodský producent chce své dílo zaplatit z NFT

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO