Italská vláda poskytne dotace na blockchainové projekty

Italská vláda oznámila poskytnutí dotací na blockchainové projekty ve výši 46 milionů amerických dolarů. Žádat o ně mohou ale společnosti, které se zaměří pouze na konkrétní sektory.

Italská vláda podporuje blockchainové projekty

Italské ministerstvo hospodářského rozvoje oznámilo, že společnosti vyvíjející technologie IoT, AI či blcokchain budou mít nárok žádat o státní dotace až do výše 46 milionů amerických dolarů. O dotace mohou subjekty zažádat od 21. září letošního roku.

K dotacím se mohou podle oficiálního oznámení přihlásit veřejné či soukromé výzkumné firmy. O fondu se hovoří již od prosince minulého roku. Ministr pro hospodářský rozvoj Giancarlo Giorgetti prohlásil:

„Podporujeme investice společností do špičkových technologií s cílem podpořit modernizaci výrobních systémů prostřednictvím modelů řízení, které jsou stále více propojené, efektivní, bezpečné a rychlé. Cíl konkurenceschopnosti vyžaduje, aby zpracovatelský průmysl neustále inovoval a chápal potenciál nových technologií.“

S fondem budou podpořeny způsobilé výdaje a náklady ve výši minimálně 500 000 EUR a rozděleny do konkrétních sektorů: vzdělávací systém, zdraví, zemědělsko-potravinářský, infrastruktura, kultura a cestovní ruch, logistika a mobilita, informační bezpečnosti a letectví a kosmonautiky.

Zajímavost :  Andrej Babiš prezidentem? Co zatím prohlásil ke své kandidatuře na Hrad

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 046 USD dle KMC.

Závěr

Oznámení italského ministerstva pro hospodářský rozvoj vysvětluje, že účelem přidělování finančních prostředků je provádět výzkum a technologické inovace související s programem přechodu na 4.0. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celé oznámení italského ministerstva hospodářského rozvoje se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zajímavost :  Developer Trigema se stává hlavním zdrojem informací o prodejích bytů. Koupil Cenové mapy

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Celý článek zde |