Jack Dorsey: Bitcoin bude do roku 2030 stát 1 milion dolarů

Zakladatel Twitteru sází na Bitcoin ve velkém a předpovídá, že jeho cena do roku 2030 vzroste na více než 1 milion dolarů.

Když se Mike Solana z Pirates Wires zeptal na jeho názor na budoucí hodnotu Bitcoinu, Dorsey odpověděl: „Nevím. Přes… minimálně milion. Myslím si, že dosáhne tohoto čísla a překročí ho.” Cena je však pro Dorseyho na vedlejší koleji, kouzlo kryptoměny podle něj spočívá v jiných aspektech.

Nejúžasnější na Bitcoinu je kromě příběhu jeho vzniku to, že každý, kdo na něm pracuje, kdo si v něm nechává platit nebo si ho kupuje pro sebe – každý, kdo vynakládá jakékoli úsilí na jeho zlepšení -, zlepšuje celý ekosystém, díky čemuž cena roste,” řekl v rozhovoru. „Je to fascinující ekosystém a hnutí, víc než cokoli jiného. Hodně mě to naučilo.

Zajímavost :  Legendární investor Michael Burry sází na čínské akcie. Čas naskočit?

Dorsey není jediný, kdo předvídá, že Bitcoin dosáhne takto vysoké cenovky. Generální ředitelka společnosti Ark Invest Cathie Wood rovněž vidí cenu na jednom milionu dolarů do roku 2030. Kromě toho Jurrien Timmer, ředitel ve společnosti Fidelity Investments, předpovídá pro Bitcoin sedmimístné hodnoty a odhaduje, že v roce 2030 bude hodnota jedné mince mezi 1 a 10 miliony dolarů.

Block oznámil měsíční nákupy bitcoinu

Dorsey je v současné době šéfem platební společnosti Block, která neustále navyšuje svůj podíl v BTC. Minulý týden firma oznámila novou strategii, podle níž bude každý měsíc investovat 10 % zisku do nákupu dalších mincí.

Zajímavost :  [Souhrn článků] + V květnu dojde s nejvyšší pravděpodobností k odložení schválení ETF na Ether v USA

Block byl jednou z prvních veřejných společností, která do bitcoinu investovala, a to v roce 2020 částkou 220 milionů dolarů. Hodnota držených BTC ve společnosti vzrostla o 160 % a do konce prvního čtvrtletí roku 2024 dosáhla 573 milionů dolarů.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  13.5.2024 Přehled trhu: Goldman Sachs očekává zlato za 3 000 USD. Bitcoin se opětovně propadl k 60 000 dolarů, kde support slábne. Zveřejnění inflace a projev předsedy Fed

Doporučujeme ke čtení také :