Jak koronavirus pomohl výstavbě Akon City

Pandemie koronaviru Covid-19 zásadně změnila způsob fungování světa. Zatímco mnoho projektů bylo během pandemie odsouzeno k záhubě, některé se naopak výrazně urychlily. Společnost Akon během pandemie koronaviru vydělala 6 miliard amerických dolarů.

Dopady pandemie koronaviru v Africe

Kryptoměny vyhledává mnoho významných investorů v důsledku bezprecedentních vládních výdajů v letošním roce. Investoři se tak obávají vysoké inflace, způsobené stimulačními balíčky, které jsou vydávány centrálními bankami.

Zatímco svět se obává hospodářské krize a silného znehodnocení fiat měn, rapper Akon pokračuje ve svých plánech na stavbu Akon City v Senegalu. Jon Karas, šéf projektu kryptoměny Akoin, před návnem prohlásil, že pandemie učinila rozvoj Akon City nezbytným.

„Akon City a kryptoměna Akoin jsou nyní mnohem potřebnější. Miliony lidí v celé Africe pravděpodobně přijdou o práci, což povede k extrémní chudobě. Akoin pomůže vytvořit lepší finanční infrastrukturu, která povede k lepší a udržitelnější budoucnosti pro obyvatele Senegalu.“

Blockchainové město v Africe

Raper Akon na začátku letošního roku představil ve svém dokumentu plány pro výstavbu Akon City. Organizátoři Akon City podepsali smlouvu o výstavbě ve výši 6 miliard amerických dolarů s americkou stavební společností KE International. Dokončení projektu se plánuje na rok 2030.

Karas pro zpravodajský magazín Forbes prohlásil, že Akon City bude zelené a chytré město, které bude využívat nejmodernější technologie. Platby za zboží a služby by měly fungovat prostřednictvím Akoinu.

Karas mimo jiné vyvíjí plány na rozšíření kryptoměny Akoin do dalších měst a zemí v Africe. Svoje plány směřuje také do jihovýchodní Asie.

Závěr

Velmi ambiciózní projekt, který se může stát důležitým milníkem pro vývoj Afriky. Před měsícem byl položen základní kámen pro stavbu tohoto futuristického města a začátkem následujícího roku má probíhat intenzivní stavba. Nezbývá jen, než držet tomuto projektu palce.

Zajímavost :  26.09.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Blíží se finální ukončení poklesu?

Zdroj Zde