Jak může v nadcházejícím bull runu Bitcoin porazit Apple nebo Google

Společnost Google a Apple patří mezi společnosti, jejichž tržní kapitalizace přesahuje biliony amerických dolarů.  Může však nejdůležitější kryptoměna světa porazit tyto obří technologické giganty?

Souboj Davida s Goliášem

Ještě před několika lety by myšlenka na to, že Bitcoin jednoho dne překoná technologické giganty, byla minimálně velmi úsměvná. Od té doby si však nejdůležitější kryptoměna světa dokázala vydobýt své místečko na výsluní.

Bitcoinové cykly se od svého zahájení v roce 2009 stále prodlužují. Zatímco první cyklus bitcoinového tažení trval pouhých 400 dní, druhý 1150 dní, tak v tom třetím se stále nacházíme. Podle grafu BLX ve nacházíme přesně uprostřed třetího cyklu.

graf
Zdroj: tradingview.com

Vzhledem k tomu, jakým způsobem se vytvářejí cykly návratnosti investic, můžeme odhadnout, že třetí cyklus Bitcoinu vyvrcholí v roce 2022. Cena by se v témž roce měla pohybovat okolo 100 000 USD, pravděpodobně i výš.

Před námi tak stojí 3 samostatné incidenty, které předpovídají brzký bull run a následnou tržní kapitalizaci ve výši 1 bilionu amerických dolarů. Podle nedávného příspěvku společnosti Ecoinometrics by Bitcoin porazil společnost Apple, pokud by cena za minci BTC dosáhla hodnoty 106 000 USD.

S tržním stropem ve výši 1 bilionu amerických dolarů by se cena Bitcoinu pohybovala mezi 50 000 až 100 000 USD. V době psaní článku se cena BTC pohybuje kolo 11 480 USD dle KMC.

Závěr

Ještě před deseti lety byl Bitcoin pouze měnou pro geeky a technologické nadšence. Po pouhé dekádě se nejdůležitější kryptoměna světa dostala do podvědomí mnoha lidí a investorů, kteří se díky kryptoměnám začínají více zajímat také o tradiční finanční systém.

Zajímavost :  Tyler Winklevoss: DeFi revoluce je na nás a jeden krásný příklad DeFi mánie

Dnes mnoho předních obchodníků a analytiků přirovnává BTC k technologickým gigantům, jako jsou Apple, Google nebo například Tesla. Uvidíme, kam se celý kryptoměnový průmysl dostane za deset let.

Zdroj Zde