Jaroslav Bukovský: Zatímco kryptotrh padl, tyhle coiny dokázaly vydělat i tisícovky procent

Kryptoměnový trh hibernuje. Tedy alespoň pokud máme použít elegantní eufemismus a vyhnout se byť třeba trefnějším, zato však vulgárnějším obratům. Dva měsíce bídy a zmaru, během kterých trh přišel o bezmála bilion dolarů. Tak to alespoň vypadalo v horních patrech trhu. Na opačném konci kryptoscény, kde se nehází miliardami dolarů, ale nanejvýš jen miliony, byly ovšem k vidění zajímavé story v opačném gardu. I na pozadí pádu trhu totiž dokázaly leckteré z více než deseti tisíc obchodovaných mincí udělat z investora a střelce v jedné osobě jen s mírnou nadsázkou boháče. Protože třiatřicetinásobek vkladu by něco takového dokonce i mohl zařídit. Čemu tedy spekulanti věřili, když známé mince propadaly?

Zajímavost :  Kvůli poplatkům za předčasné splacení hypotéky padla další pokuta

Dlužno říci, že „vsadit“ na růstovou minci přede dvěma měsíci nebylo daleko od obyčejného sázení sportky. Jen osmdesát kryptoměn s tržní kapitalizací nad milion dolarů, tedy s oběma zavřenýma očima jakous takous relevancí na trhu, totiž za tuto dobu dokázalo vydělat jedno procento a více. Desítka nejlepších ale začínala na zisku 266 procent, trio vítězů takřka na devítinásobku vkladu. 

Zajímavost :  PPF vykázala loni čistý zisk 5,9 miliardy korun, o rok dříve byla ve ztrátě

Přes 860 procent za dva měsíce, takový výkon předvedla mince Woodcoin, která se hodnotou všech mincí aktuálně vejde do pětistovky největších mincí na trhu. Vznikla v roce 2014, její „chvíle“ ale nastala až letos. Ještě v lednu stála pět amerických centů, nyní stojí bezmála 4,5 dolaru.

Bezmála 1100 procent má po dvou uplynulých krvavých měsících na kontě mince Metacraft. Herní mince s kapitalizací kolem stovky milionů dolarů zažila svůj hype letos v lednu, kdy ji investoři z šesti centů na okamžik poslali až na hodnotu nedaleko tří dolarů, konkrétně takřka na padesátinásobek. Pak mince propadla a druhý dech chytila právě paradoxně s pádem trhu jako celku.

Zajímavost :  Ruské ministerstvo průmyslu očekává, že prodej aut v zemi se v roce...

Pět důvodů, jak přijít o vše na kryptoměnách

Video se připravuje …

Pět důvodů, jak přijít o vše na kryptoměnách

Prozatímním vítězem blbé kryptonálady je mince Meet.One. Z každé přede dvěma měsíci „investované“ stokoruny má nyní hráč na kontě takřka tři a půl tisíce. Mince projektu, jehož ambicí je propojit byznys s blockchainem, má momentálně kapitalizaci na prahu 10 milionů dolarů a ve světě kryptoměn jí tak patří 803. pozice.

Celý článek zde