Kanadská ropná společnost plánuje těžit kryptoměny díky nevyužité energii

Kanadská ropná a plynárenská společnost Bengal Energy ve svém nedávném vyjádření uvedla, že využije energii z uvízlých plynových vrtů pro těžbu bitcoinu. Ropná společnost má kromě toho také v úmyslu vybudovat 70 těžebních zařízení.

Ropná společnost a těžba bitcoinu

Kanadská ropná a plynárenská společnost Bengal Energy podle všech dostupných informací plánuje využít odpadní energie z uvízlých plynových vrtů k těžbě kryptoměn. Kanadská ropná společnost dosud neměla žádný vztah ke kryptoměnám a celému jejich průmyslu.

Provozní ředitel Bengal Energy, Kai Eberspaecher před nedávnem odhalil, že společnost plánuje naskočit do rozjetého vlaku kryptoměnového průmyslu. Společnost také hodlá nasadit 70 těžebních zařízení.

Zajímavost :  Ředitelé škol mohou kvůli koronaviru vyhlásit až deset dnů volna, schválil Senát

Společnost uvádí, že těžbu by mohla spustit v příštích několika měsících a stala by se tak ekologickou. Pokud vše nastane tak jak má, společnost Bengal Energy by mohla generovat příjem v rozmezí od 2 do 5 tisíc amerických dolarů za den z těžby bitcoinu.

„Dívali jsme se na šest měsíců, kdy máme vrty připravené, ale bez vývodu. Zabývali jsme se uvízlou energií. Naše společnost získala plynové vrty od svých místních partnerů pro těžbu ropy a plynu, Santos Energy a Bridgeport Energy.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 44 466 USD dle KMC.

Zajímavost :  Kavárny plánují otevírání nových provozoven, i přes nižší návštěvnost. Budou také zdražovat

Závěr

Těžba kryptoměn se v posledních pár letech stala velmi kontroverzním tématem, přesto se zapojuje stále více společností. Do Severní Ameriky se posledních několik měsíců stahuje stále více těžařů kryptoměn kvůli obnovitelným zdrojům. Co si o těžbě kryptoměn ze zbytkové energie myslíte vy? Celou zprávu The Australian si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zajímavost :  MPO pokračuje v aktivitách na podporu zapojení českého průmyslu do výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech

Celý článek zde |