Kanály TV Barrandov ráno několik hodin nefungovaly

Praha – Kanály televize Barrandov dnes zhruba devět hodin nevysílaly kvůli odpojení dodávky proudu. Od 10:00 je po napojení na záložní zdroje mohou diváci opět sledovat. ČTK to řekli zástupci televize. Ráno se místo vysílaného programu na kanálech objevil pouze monoskop. Provozovatel skupiny Barrandov, Barrandov Televizní studio, se potýká s dluhy.

“Elektřina byla odpojena v noci z pátku na sobotu po jednostranném kroku dodavatele. Ten koncem týdne oznámil, že při nezaplacení dlužné částky ve stanoveném termínu přeruší dodávky až o sobotní půlnoci. Mezitím jsme zprovoznili vlastní zdroje elektřiny a už v deset hodin ráno TVB opět vysílala. Divákům se za technické komplikace omlouváme,” sdělila ČTK výkonná ředitelka televize Andrea Geyer.

Programy TV Barrandov, Kino Barrandov a Krimi Barrandov přestaly vysílat po 01:00 hodině. Na obrazovkách byly barevné pruhy, nápis “Skupina Barrandov” a čas. Záložními zdroji elektřiny jsou podle informací ČTK velké dieselové agregáty.

Zajímavost :  Raiffeisenbank loni klesl čistý zisk o 27,1 procenta na 5,5 miliardy Kč

Zadlužená společnost Barrandov Televizní Studio má kvůli exekuci zablokované bankovní účty a nemůže provádět finanční operace. Firma Jaromíra Soukupa, do které nedávno vstoupil investor Jan Čermák, získala v minulých dnech dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem, který účty zablokoval. Městský soud v Praze v pondělí povolil televizní společnosti využít nově vzniklého institutu individuálního moratoria, což firmě umožní ochranu před věřitelem a umožní jí dál fungovat.

Individuální moratorium je nový nástroj, který se do české legislativy dostal loni v září. Má pomoci firmám, které se ocitly v těžké finanční situaci a během zdlouhavé insolvence by mohly zkrachovat. Zároveň ale musí být zřejmé, že díky nastaveným opatřením se dokážou udržet v provozu a splácet své dluhy. Barrandov Televizní Studio ale musí do měsíce zpracovat restrukturalizační plán a ten předložit věřitelům.

Zajímavost :  Benzin v Česku dál zdražuje, cena nafty v uplynulém týdnu stagnovala

Čermák od loňského října vlastní polovinu Soukupovy společnosti Empresa Media, pod níž vedle TV Barrandov spadají také časopisy Týden, Sedmička nebo Instinkt. Čermákova firma Servis-24 se specializuje na pomoc firmám zatíženým dluhy.

Televize Barrandov získala licenci při digitalizaci pozemního vysílání a vysílat začala 11. ledna 2009, původně patřila barrandovskému filmovému studiu, od kterého získala i jméno. Soukup ji koupil v roce 2012 od jeho vlastníka Tomáše Chrenka. Soukup se postupem času stal hlavní tváří své stanice, postupně moderoval diskusní pořady, zpravodajství, a dokonce i lifestylové magazíny. Televize Barrandov ovšem postupně začala ztrácet diváky, zatímco za rok 2017 vykázala mezi lidmi staršími 15 let sledovanost 8,66 procenta, o rok později už jen 6,91 procenta a za rok 2022 to už bylo pouze 3,21 procenta. S malou sledovaností souvisí také ekonomické potíže televize.

Reklama

Zajímavost :  Česká pošta za loňský rok snížila ztrátu zhruba o miliardu korun...

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO