Konec nechtěných dotyků koleny. Sezení ve vozech metra se změní, rozhodli cestující

Sezení v soupravách metra, které jezdí na linkách A a B, se promění. Rozhodli o tom Pražané v anketě pražského dopravního podniku (DPP). V hlasování se vyslovili pro to, aby se některé samostatné sedačky ve vozech otočily o 90 stupňů ke směru jízdy. K otočení sedadel přistoupila metropole již předloni, avšak jen v některých soupravách. Pasažéři kvůli tomu sedí zády ke stěně.

„Máme k dispozici výsledky online ankety, které nám zřetelně ukazují na preference cestujících. Z ankety jednoznačně vyplývá oblíbenost ‚jednosedaček‘,“ uvedl mluvčí DPP Daniel Šabík pro deník Metro. V hlasování se pro sedačky otočené o 90 stupňů ke směru jízdy, při níž mají pasažéři vytočené nohy do uličky, vyslovilo přes 62 procent lidí.

Zajímavost :  Rada EU, Evropská rada a Rada Evropy: Jak se liší a kdo nás v nich zastupuje

„>Praha přistoupila k otočení sedadel v některých soupravách metra na linkách A a B již předloni. Učinila tak na popud náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě).

„>“Kvůli úpravám ‚jednosedaček‘ nebudeme cíleně odstavovat vlaky metra z provozu, ale úkony budeme koordinovat tak, aby vše proběhlo v rámci plánovaných oprav,“ doplnil Šabík.

Zajímavost :  RWE zastavila prodej zásobníků plynu v Česku. Zůstal jen jediný zájemce

Celý článek zde