Koruna je stabilní vůči euru a vůči dolaru zpevnila, pražská burza oslabila

Praha – Kurz koruny k euru se dnes podobně jako v předchozích dnech změnil jen minimálně. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Pražská burza dnes oslabila. Index PX klesl o 1,49 procenta na 1286,55 bodu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Kurz koruny k euru se dnes skoro nezměnil, vůči dolaru česká měna zpevnila

Kolem 17:00 činil 24,73 Kč/EUR, oproti středečnímu závěru si tak česká měna o haléř polepšila. Vůči dolaru koruna zpevnila o 19 haléřů na 23,57 Kč/USD.

Kurz koruny se v posledních dnech mění jen minimálně. Výrazněji česká měna podle analytiků zřejmě zareaguje až na zasedání bankovní rady České národní banky, která bude příští týden rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. Podle končícího guvernéra Jiřího Rusnoka centrální banka 22. června zřejmě zvýší základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu či ještě víc. Důvodem je nadále rostoucí inflace, která v květnu dosáhla 16 procent.

Zajímavost :  Na měsíci přistane Kentaur. Japonci vyvinuli vesmírného robota, který se svým tvarem podobá bytosti z řeckých pověstí

Pražská burza oslabila, dolů ji táhly akcie KB a Erste

Dolů burzu táhly hlavně akcie Komerční banky a bankovní skupiny Erste, které oslabily shodně o více než tři procenta.

Akcie Komerční banky a Erste patřily dnes k emisím s největšími objemy obchodů a zároveň s jedněmi z nejvýraznějších ztrát. Cenné papíry Komerční banky odepsaly 3,50 procenta na 661 korun a cenné papíry Erste 3,66 procenta na 653 korun. Výrazněji se propadly z hlavních emisí už jen akcie řetězce lékáren Pilulka, které zlevnily o 4,04 procenta na 950 korun.

Zajímavost :  Čerpací stanice včera zlevnily jen o necelou korunu. Vládě může pomoci Rijád

V červených číslech skončily také akcie energetické firmy ČEZ, s nimiž se obchodovalo v největším objemu. Oslabily ale jen mírně, a to o 0,08 procenta na 1195 korun. Posílení si z nejobchodovanějších emisí připsaly třeba cenné papíry Moneta Money Bank, které zdražily o 0,39 procenta na 77 korun. Největšího růstu dosáhly akcie tabákové společnosti Philip Morris ČR, které posílily o 0,74 procenta na 16.380 korun.

Česká měna dnes stagnovala k euru a zpevnila vůči dolaru. Koruna k 17:00 posílila oproti předchozímu závěru k dolaru o 19 haléřů na 23,57 Kč/USD. K euru sice také zpevnila, ale pouze o jeden haléř na 24,73 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

Reklama

Celý článek zde |