Koruna opět stagnovala k euru a oslabovala k dolaru

Praha – Česká měna ve čtvrtek opět stagnovala k euru a oslabovala k dolaru. K 17:00 koruna ve srovnání s předchozím závěrem zůstala k euru beze změny na 25,22 Kč/EUR a k dolaru si pohoršila o 11 haléřů na 21,99 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Na českou měnu už podle analytika společnosti Patria Finance Tomáše Vlka nepůsobí nečekané zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou, po kterém minulý týden koruna posilovala. Zpevnění koruně nepřinesly ani středeční informace o sílící inflaci. „Efekt překvapivě agresivního zvýšení úrokových sazeb v posledních dnech vyprchal. Koruně neprospívají vyšší výnosy na západních trzích a nepříznivým faktorem zůstává také propad českého zahraničního obchodu výrazně do záporu. Poslední inflační data měně nové zisky nepřinesla,“ sdělil.

Zajímavost :  Josef Průša investuje miliony do firmy ze svého akcelerátoru. Startup Posedla učí lidi jezdit na kole

Pražská burza ve čtvrtek stagnovala, index PX stoupl o dvě setiny procenta na 1373,99 bodu. Ztrácely akcie energetické společnosti ČEZ nebo Komerční banky, naopak dařilo se emisím rakouské bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z informací na burzovním webu.

Nejvýraznější propad postihl cenné papíry ČEZ. Jejich cena klesla o dvě procenta na 733 Kč. Akcie Komerční banky odepsaly 0,16 procenta na 936 korun a České zbrojovky (CZG) oslabily o 0,37 procenta na 536 za akcii.

Zajímavost :  EK odhad letošního růstu české ekonomiky snížila, u EU ho zvýšila

Naopak úspěšný den mají za sebou emise bankovní skupiny Erste, které zpevnily o 2,4 procenta na 1044,50 koruny. V mírném plusu skončily také cenné papíry operátora O2 či výrobce tabákových výrobků Philip Morris.

Kurz české měny:

Předchozí závěr

Čtvrtek kolem 17:00

Kč/EUR

25,22

25,22

Kč/USD

21,88

21,99

Zdroj: Patria Online

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Veterináři vybijí stovky hus u Nových Hradů kvůli ptačí chřipce