Koruna opět stagnovala k euru i dolaru na 24,44 Kč/EUR a 22,43 Kč/USD

Praha – Koruna dál stagnuje k oběma hlavním světovým měnám. V úterý v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 24,44 Kč/EUR a 22,43 Kč/USD. Jsou to stejné úrovně jako při pondělním závěru. Pražská burza zakončila obchodování se zelenou nulou.

„Na korunovém trhu panoval dnes klid. I když se korunové sazby svezly s pádem těch dolarových a eurových, korunu to nijak zásadně nepoznamenalo,“ uvedl analytik Komerční banky Jan Vejmělek. Kurz české měny se dnes pohyboval v úzkém pásmu mezi 24,42 až 24,49 Kč/EUR.

Analytik Purple Trading Jaroslav Tupý upozornil, že ohledně kurzu koruny se střetávají dva protichůdné vlivy. „Jsou to zásahy České národní banky, která zvyšováním základní úrokové sazby tlačí korunu do silnějších hodnot a zřejmě v tom díky stále rostoucí inflaci bude pokračovat i na svém květnovém zasedání,“ uvedl. Proti tomu podle něj stojí rostoucí negativní sentiment na mezinárodních finančních trzích, pokračující konflikt na Ukrajině a rostoucí výnosy z dluhopisů, které nepříznivě působí na riziková aktiva, mezi které patří i česká koruna.

Zajímavost :  Na Mallorce plyne čas jinak, říkají Beef architekti ze Slovenska. Navrhli tam luxusní letní sídlo inspirované místní historií

Index PX pražské burzy v úterý vzrostl o 0,04 procenta na 1357,82 bodu. Vzhůru ho táhly hlavně akcie Komerční banky a energetické společnosti ČEZ. Opačným směrem působily rakouské finanční tituly. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Z deseti hlavních emisí pražské burzy polovina uzavřela obchodování se ziskem. Nejvýrazněji se dařilo cenným papírům společnosti Photon Energy, které zdražily o 1,91 procenta na 48 Kč za kus. Jejich vliv na burzovní index byl ale vzhledem k nízkému objemu prodejů minimální.

Zajímavost :  Ne každý dokáže fungovat jako Bill Gates. Dle WHO je syndrom vyhoření legitimní problém, který není radno podceňovat

Z významnějších emisí si nejlépe vedla Komerční banka a Philip Morris ČR. Akcie Komerční banky zpevnily o 1,23 procenta na 825 korun. Emise výrobce cigaret si polepšila o 1,15 procenta na závěrečných 17.600 korun za akcii.

Dařilo se také energetické společnosti ČEZ. Její akcie uzavřely obchodování s cenou 992,50 Kč, což bylo o 0,86 procenta výš než při ranním otevření burzy.

Výraznějšímu nárůstu pražského burzovního indexu bránila především dvojice rakouských finančních titulů. Akcie bankovní skupiny Erste oslabily o 1,43 procenta na 756 Kč za kus. Cenné papíry pojišťovny VIG zlevnily o 1,2 procenta na 574 koruny za kus.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Úterý kolem 17:00
Kč/EUR 24,44 24,44
Kč/USD 22,43 22,43

Zdroj: Patria Online

Zajímavost :  Je šialený a nebezpečný, kričal Hamilton. Potom do rivala narazil

Reklama

Celý článek zde |