Koruna ztratila k euru i dolaru, k euru je nejslabší od května 2022

Praha – Česká měna dnes ztrácela k oběma hlavním světovým měnám, k euru je dokonce nyní nejslabší od předloňského května. K 17:00 koruna oslabila oproti předchozímu závěru k euru o 14 haléřů na 24,97 Kč/EUR a k dolaru o 18 haléřů na 23,11 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Koruna postupně oslabuje k euru i dolaru zhruba od konce loňského listopadu. Ztráty koruny k dolaru jsou za tuto dobu větší než k euru. Na konci listopadu 2023 činil kurz koruny k dolaru 22,06 Kč/USD, nyní je o více než korunu vyšší. Koruna je teď k dolaru nejslabší od začátku listopadu 2023. Kurz k euru činil v závěru loňského listopadu 24,26 Kč/EUR, takže do dneška vzrostl o 71 haléřů. Slabší byla koruna k euru naposledy 11. května 2022.

Zajímavost :  Muž v Brně prodával leklé kapry, potom napadl inspektorky veterinární správy

K dnešním ztrátám koruny přispělo podle analytiků posílení dolaru a česká měna oslabuje také kvůli již dříve zveřejněným informacím o české ekonomice. Dolaru pomohly podle analytika firmy Patria Finance Tomáše Vlka ve čtvrtek zveřejněné výsledky velkých amerických firem Meta a Amazon a dnešní data z trhu práce v USA. “Americká zaměstnanost se zvedá rychleji, než se čekalo, a kreslí trend postupného zrychlování,” sdělil Vlk.

Zajímavost :  Ražba tunelu z Prahy do Berouna si vyžádá stavbu silnic a obchvatů

Dolar následně posílil k euru či libře a také vůči koruně. Podle analytika Komerční banky Jana Vejmělka nepomohla koruně ani v úterý zveřejněná data o vývoji české ekonomiky. “Naše ekonomika se vyhnula technické recesi, oživení je ale hodně pomalé,” uvedl.

Kurz české měny:

  Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 24,83 24,97
Kč/USD 22,93 23,11

Zdroj: Patria Online

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Ceny starších bytů mírně rostly, průměr ve velkém městě je 71.094 Kč za m2

Doporučujeme ke čtení také :