Legendární investor Michael Burry sází na čínské akcie. Čas naskočit?

Nejnovější 13F podání odhaluje, že Michael Burry opět zaměřuje své investice na Čínu. Významné podíly má ve společnostech JD.com a Alibaba.

Význam Formuláře 13F

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni, 13F je klíčový dokument, který musí institucionální investiční manažeři v USA předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC). Mnozí z nich používají formulář 13F k identifikaci potenciálních tržních trendů.

Pokud například institucionální manažeři ve velkém nakupují nebo prodávají určité akcie, může to naznačovat vznikající trend. Je důležité zmínit, že firma Michaela Burryho, Scion Asset Management, se specializuje na vyhledávání podhodnocených investičních příležitostí po celém světě.

Znamená to tedy, že po dlouhých letech nedostatečné výkonnosti se investoři opět začnou příznivěji dívat na čínské akcie?

Zajímavost :  Člen/Členka Rady Energetického regulačního úřadu

Pohled z větší perspektivy

V uplynulém roce se Burrymu jeho strategie vyplatila a legendární investor se výkonností těsně vyrovnal indexu S&P 500. Dosáhl více než 25% zisku.

Burryho investiční strategie se zaměřuje na důsledné uplatňování konceptu Benjamina Grahama. Studiem firemních fundamentů vybírá podhodnocené akcie a nevyhýbá se ani shortování akcií nadhodnocených společností.

Portfolio Michaela Burryho

Burryho portfolio se soustředí na několik klíčových akcií, přičemž největší podíly má ve dvou čínských retailových gigantech: JD.com (NASDAQ:JD) a Alibaba Group Holdings (NYSE:BABA). To naznačuje, že Burry věří, že dlouhotrvající pokles těchto akcií dosáhl svého dna.

I když 13F zpráva neuvádí přesné datum nákupu, můžeme odhadnout, že Burryho výběr akcií přinesl pozitivní výnos kolem 10 % v prvním čtvrtletí. Alibaba konkrétně zaznamenala mimořádný nárůst o 18 % za poslední tři měsíce.

Zajímavost :  Arthur Hayes: Bitcoin za 1 milion USD by nemusel být daleko

Na základě 14 investičních modelů analytici oceňují hodnotu akcií Alibaby na 119,03 USD. To je o 34,9 % výše, než je jejich současná cena. Alibaba má také příznivý rizikový profil a dobré finanční zdraví se skóre 3 z 5.

Závěr

Co říkáte na sázku Michaela Burryho na čínské akcie? Podaří se mu uspět, nebo pohoří? Nezbývá než počkat několik měsíců, abychom zjistili, zda se Burryho odhad opět ukáže jako správný.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Max Keizer předpovídá růst ceny bitcoinu na 220 000 dolarů díky Tetheru a Salvadoru

Doporučujeme ke čtení také :