Lufthanse a Eurowings chybí personál, musí rušit stovky letů. Dotkne se to i Česka

Hlad po cestování po pandemii covidu-19 narůstá. Před letní sezónou však hlásí problémy největší německý letecký dopravce Lufthansa, kterému podle serveru Der Spiegel chybí zaměstnanci. I přes rekordní poptávku cestujících po covidové pauze tak bude muset v červenci zrušit kolem 900 letů, a to jak vnitrostátních, tak i zahraničních, včetně těch do České republiky. Rušení letů se dotkne i dceřinné společnosti Lufthansy Eurowings.

Zajímavost :  Vítkova CPI dá na opravu libereckého obchoďáku Nisa miliardu. Sníží náklady a vylepší foodcourty

Rušení letů zasáhne především dopravní uzly Lufthansy spojené s letišti ve Frankfurtu a v Mnichově. Podle informací Spiegelu by mělo jít o páteční a víkendové spoje. Eurowings pak například ruší linku mezi Düsseldorfem a Košicemi. Poslední letadla by mezi městy měla přelétnout 13. června. 

Stejný osud potká o den dříve také pravidelnou linku z Prahy do Hamburku. Poté bude tato cesta nabízena pouze s přestupem v Düsseldorfu.

Zajímavost :  Ukrajinci odpalují ruské generály jako na běžícím pásu. Od USA i Slovenska dostanou do dalších bojů ty nejlepší „hračky“

Na negativní vlně letního rušení letů Eurowings se nese i další dceřinná společnost Lufthansy – švýcarské aerolinky Swiss Air Lines. Ty kvůli nedostatku zaměstnanců ruší několik letů ze Švýcarska do Německa. Jde o přímé linky mezi Norimberkem a Curychem a také omezení mezi Curychem a Stuttgartem a Berlínem. 

Klid není ani v Brussels Airlines, v další dceřinné společnosti Lufthansy. Zaměstnanci belgických aerolinek totiž před rušnou letní sezónou vyhrožují třídenní stávkou na protest proti tamním pracovním podmínkám.

Zajímavost :  Na IPO Starlinku teď zapomeňte, vzkazuje Musk. Zbytek roku alespoň zpestří starty obřích raket

Tipy na červnové výlety

Video se připravuje …

Celý článek zde