Miliardář Vítek nakopne pražský rezidenční trh. Do prodeje letos pustí dva tisíce bytů

„Je to trochu dílem náhody, že se naše dlouho připravované projekty dostaly do finální fáze přípravy a my je začneme stavět zrovna letos. Za posledních několik let se ale určitě jedná o největší objem,“ shrnuje ředitel marketingu skupiny CPI Property Group Jakub Velen.

Skupina plánuje letos zahájit výstavbu tří rezidenčních projektů na třech místech Prahy. Prvním z nich bude Kolbenova park ve Vysočanech, jehož první etapa bude nabídnuta do prodeje již toto pondělí. O poptávku po bytech nemá skupina podle Jakuba Velena obavu. „Z předprodeje pozorujeme zvýšený zájem o byty. I vzhledem k etapizaci a postupnému uvádění na trh si myslíme, že si byty své kupce bez problému najdou,“ řekl ředitel marketingu.

Zajímavost :  Česko vyhlíží sazbový nářez. Hrozba až patnáctiprocentní inflace přinutí ČNB jednat

Jaké další projekty se v Praze chystají se podívejte ve videu. >>>

Prahu čekají v příštích letech velké změny

Ještě v první polovině tohoto roku skupina naváže projektem na Zahradním Městě, který stejně jako projekt na Kolbenově nabídne kolem tisícovky bytů. „U tohoto projektu nyní probíhá druhá fáze tendru na generálního dodavatele stavby,“ popsal aktuální fázi u druhého projektu Velen. Trojici projektů doplní Žižkovské zahrady s dvěma stovkami bytů, které půjdou do prodeje na konci roku.

Celkovou investici na výstavbu projektů nechtěl Jakub Velen vzhledem k nejisté situaci na trhu se stavebními materiály okomentovat. „U projektu Kolbenova park je tendr hotov a většina položek v rozpočtu je již smluvně dohodnuta. Uněkterých komodit jako například ocel, jsme ale v režimu „open book“ (finální cena bude dohodnuta až podle aktuální ceny v době výstavby – pozn.red.),“ vysvětlil Velen. Podle odhadu E15 se bude jednat o nižší desítky miliard. 

Radovan Vítek je jedním z největších vlastníků kanceláří, obchodních domů a hotelů u nás. Výstavbě rezidenčních objektů se v minulosti věnovala jeho skupina spíše okrajově a na trh uváděla menší projekty. Letos se chystá zahájit stavbu na větších pražských pozemcích, přičemž svůj největší pražský brownfield Bubny – Zátory, kde vznikne na jedenáct tisíc bytů, teprve chystá.

CPI vlastní portfolio nemovitostí v hodnotě více než třináct miliard euro se zaměřením na Českou republiku, Berlín, Polsko a region střední a východní Evropy. Za třicet let působení na rezidenčním trhu uvedla společnost do prodeje zhruba osm tisíc bytů.

Celý článek zde