Ministr Síkela jmenoval vrchní ředitele sekcí. Do funkce státního tajemníka byl uveden Vladimír Mana

Publikováno:

15.1.2024

Autor:

Odbor komunikace 01400

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela jmenoval vrchní ředitele sekcí, na jejichž místa resort vypsal výběrová řízení. Vrchním ředitelem sekce energetiky a jaderných zdrojů je René Neděla, jeho zástupcem Tomáš Ehler. Sekci digitalizace a inovací povede Petr Očko a sekci hospodářství Eduard Muřický. Služební slib do funkce státního tajemníka dnes složil Vladimír Mana, jehož jmenování schválila minulý týden vláda. 

„V rámci novely služebního zákona došlo k přesoutěžení několika míst vrchních ředitelů sekcí. Do výběrových řízení se přihlásila řada kandidátů, včetně v té době současných vrchních ředitelů. Po důkladném vyhodnocení všichni z nich své posty obhájili. Od svého nástupu na ministerstvo jsem měl dostatek času na to, abych zaměstnance na vedoucích pozicích dostatečně poznal. A mohu říct, že jsem s jejich odborností a prací pro resort spokojený. Věřím, že nyní naváží na své úsilí vkládané do plnění důležitých úkolů, a že obstojí v nových výzvách,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Zajímavost :  Zrušili výzvu na ochranu ľudských práv, mimovládky od štátu peniaze nedostanú. Rezort spravodlivosti poslal dôvod

Výběrové řízení bylo vypsáno také na služební místo státního tajemníka. Do užšího výběru doporučila výběrová komise tři nejvhodnější žadatele. Ministr průmyslu a obchodu s nejvyšším státním tajemníkem vybrali a doporučili vládě jmenovat Vladimíra Manu, který má se státní správou bohaté zkušenosti. Dnes Vladimír Mana složil služební slib a bude tak navazovat na předchozí funkční období státní tajemnice.

„Rád bych poděkoval Martině Děvěrové, které skončilo pětileté funkční období. Byla velmi kvalitní státní tajemnicí se zodpovědným a profesionálním přístupem. Přeji ji mnoho dalších úspěchů do budoucna,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Zároveň vítám nového státního tajemníka Vladimíra Manu a těším se na naši spolupráci. Věřím, že resortu nabídne nový pohled a naváže na práci své předchůdkyně.“

Vladimír Mana, který byl jmenován do funkce státního tajemníka na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO), vystudoval Vysokou školu zemědělskou Brno, Masarykovu univerzitu Brno a Evropský polytechnický institut v Kunovicích. V letech 2014-2022 působil jako náměstek pro řízení sekce státní správy a náměstek ministra a ředitel sekce státní správy na Ministerstvu životního prostředí. V letech 2006-2014 podnikal. Před tím působil na pozicích jako vedoucí katedry podnikání a managementu na Vysoké škole podnikání v Ostravě 2006-2007 a jako náměstek ředitele v Agentuře ochrany přírody a krajiny v Praze 2005.

Zajímavost :  Oblečenie, ohrievače i lekárničky. Slovensko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc, chce pokračovať v solidarite počas zimy

René Neděla pracuje na MPO od roku 2018, předtím působil na několik pozicích v Energetickém regulačním úřadu. Tomáš Ehler se energetice a energetické politice věnuje dlouhodobě, na MPO pracuje od roku 2019. Petr Očko pracoval na resortu v letech 2010-2016, poté byl jmenován předsedou Technologické agentury. Na ministerstvo se Petr Očko vrátil v roce 2018. Eduard Muřický působí na MPO od roku 2008.

Již v srpnu 2023 jmenoval ministr Síkela vrchním ředitelem sekce ekonomické Petra Doškáře. Vrchním ředitelem sekce fondů Evropské unie zůstává Marian Piecha, který byl jmenován v listopadu 2023. Vrchním ředitelem sekce Evropské unie a zahraničního obchodu je od července 2023 David Müller.

Zajímavost :  Výrobce elektomobilů BYD podruhé za sebou překonává Teslu, za uplynulý rok vyrobil více než 3 miliony vozů

Stručné portréty vrchních ředitelů a státního tajemníka najdete na tomto odkazu.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO