Mistrovství světa v hokeji 2022: Kdy a proti komu bude Česko na turnaji hrát

Skupiny MS v hokeji 2022

Hokejová organizace IIHF zveřejnila složení skupin už v průběhu loňského šampionátu. O samotném nasazení přitom rozhoduje pořadí v aktuálním žebříčku IIHF. Rusko ve skupině A nahradila Itálie, vyřazené Bělorusko ve skupině B uvolnilo prostor Velká Británii.

Česká hokejová reprezentace v Tampere zabojuje ve skupině B. Na stejném stadionu se přitom bude hrát i závěrečná část šampionátu. 

Skupina A (Helsinky) Dánsko, Francie, Itálie, Kanada, Kazachstán, Německo, Slovensko, Švýcarsko
Skupina B (Tampere) ČESKO, Finsko, Lotyšsko, Norsko, Rakousko, Švédsko, Velká Británie, USA

Kdy hrají Češi na MS v hokeji 2022 ve Finsku?

Český tým pod vedením Fina Kari Jalonena vstoupí do turnaje v sobotu proti sestavě Velké Británie. Boje ve skupině završí zápas s domácím Finskem, které na letošní olympiádě vybojovalo zlaté medaile.

Zajímavost :  Raketové motory jim padají z 3D tiskárny, první miliardu získali ještě před startem. Uspěje startup Relativity Space i ve vesmíru?

Kompletní program MS v hokeji 2022 naleznete na webu iSport.cz.

Rusko bez účasti na MS i pořadatelství v roce 2023

Krátce po invazi vojsk na Ukrajinu na konci února bylo z letošního MS v hokeji vyloučeno Rusko i Bělorusko. Ruští hokejisté navíc přišli o účast v příštím ročníku série Euro Hockey Tour, kde je nahradí Švýcarsko. Ruské hokejové federaci pak bylo odebráno pořadatelství MS v hokeji 2023, které se mělo původně konat v Petrohradu.

Rusko bylo přitom vyloučeno z řady dalších sportovních akcí. Stalo se tak především v reakci na apel Mezinárodního olympijského výboru, který vyzval asociace jednotlivých sportů, aby vyloučily sportovce Ruska a Běloruska z mezinárodních soutěží a odebraly těmto zemím pořadatelství mezinárodních akcí.

Zajímavost :  Pavel „Don Pablo” Blažek jde do protiútoku

Světové sportovní organizace odebraly Rusku a Bělorusku status hostitelských zemí na svých mezinárodních sportovních akcích a jejich pořádání předaly jiným státům. Neutrpěla tím jenom ruská sportovní hrdost, vyřazení znamená také nezanedbatelné finanční ztráty. Vyřazení Ruska a Běloruska ze sportovních klání rozebírala v článku pro deník E15.cz Lucie Staňková. 

Čekání na medaili trvá deset let

Česká hokejová reprezentace pod vedením Aloise Hadamczika porazila domácí Finsko v zápase o 3. místo naposledy na MS v hokeji v roce 2012. Od té doby je český hokejový tým na světových akcích bez medaile. Na pozici trenérů národního týmu se přitom vystřídali Vladimír Růžička, Vladimír Vůjtek, Josef Jandač, Miloš Říha a naposledy Filip Pešán. Výměna trenéra však obrat nepřinesla.

Zajímavost :  Inflace ve Velké Británii rostla v listopadu tempem 5,1 procenta. Ve srovnání...

Pomůže tak českému týmu osobnost finského trenéra Kari Jalonena, který české mužstvo povede na mistrovství konaném ve Finsku, kde své svěřence pošle proti vlastním  krajanům? Sledujte výkony české hokejové reprezentace na MS v hokeji 2022 od 13. května. Zápasy o medaile se budou konat v neděli 29. května na stadionu v Tampere.

Video: Nominace českého hokejového týmu na MS 2022

Video se připravuje …

Nominace českého týmu na MS: S Hertlem i Krejčím, na Chlapíka se zase nedostalo

Celý článek zde