Moneta vylepšila bankomaty, třetina umí i vklady

Moneta Money Bank dnes oznámila, že dokončila modernizaci své bankomatové sítě. Třicet procent z ní tvoří takzvané vkladomaty, které kromě výběru umožňují i vklad hotovosti.

Už loni Moneta investovala do celkem 70 nových přístrojů, dalších 60 nejmodernějších modelů s velkoplošným dotykovým displejem pořídila letos. Celkem teď provozuje 555 bankomatů a 154 poboček.

Vkladomaty se Moneta rozhodla umístit především do lokalit, ve kterých v minulosti uzavřela svou pobočku a zároveň zde eviduje zájem ze strany živnostníků a drobných firem.

„Rozumíme tomu, že mnoho živnostníků a drobných firem je potřebuje pro každodenní vklady svých tržeb, a rozhodli jsme se jim proto vyjít vstříc,“ říká mluvčí banky Zuzana Filipová.

Zajímavost :  Tesla začne znovu přijímat kryptoměny, řekl Musk. Sám drží bitcoin, dogecoin i ethereum

Podle dostupných informací (čerstvé vyjádření banky zjišťujeme) však i nové vkladomaty přijímají jenom bankovky, ne mince. Řada živnostníků si přitom stěžuje právě na to, že po zrušení pokladen na pobočkách bank nemají jak vkládat mince. Podle dostupných informací umějí přijímat mince jenom některé vkladomaty ČSOB. 

„Správnost rozhodnutí modernizovat bankomatovou síť postupným navyšováním vkladových bankomatů potvrzuje i neustále rostoucí objem vkladů: ke konci června letošního roku stoupl jejich měsíční objem meziročně o 140 procent. Jen v posledním červnovém týdnu činil objem vkladů do bankomatů Monety 265 milionů korun,“ dodává mluvčí.

Zajímavost :  Na trhu s realitními portály dochází ke konsolidaci. Vzniká trojka na trhu

Více než 90 procent celé bankomatové sítě Monety je plně bezbariérových.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České… Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO