MPO zahajuje druhou část veřejné konzultace k národnímu klimaticko-energetickému plánu

Publikováno:

12.1.2024

Zajistit bezpečnou, udržitelnou, konkurenceschopnou a cenově dostupnou energii. To je cílem Vnitrostátního plánu České republiky v oblasti energetiky a klimatu. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce do přípravy plánu zapojit i širší veřejnost, proto nyní spustilo druhou část veřejné konzultace.

Do 29. února 2024 je možné zasílat odpovědi na připravené otázky skrze interaktivní formulář. Zapojit se mohou firmy, veřejné či akademické instituce i jednotlivci. 

Loni v říjnu vzala vláda ČR na vědomí návrh aktualizace národního klimaticko-energetického plánu. Tento dokument je zveřejněn na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu. V první polovině roku 2024 bude materiál dokončen a finální verze bude předána zástupcům Evropské komise do konce letošního června.

Zajímavost :  Zmeny vo vypovedaní energetických zmlúv majú zjednodušiť celý proces. Zatiaľ platí súčasná legislatíva

Informace získané z dotazníku budou sloužit pro potřeby Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí v rámci přípravy návrhu aktualizace Vnitrostátního plánu ČR v oblasti energetiky a klimatu. Souhrn obdržených příspěvků a podnětů bude zveřejněn na webu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Osobní údaje MPO zpracovává v souladu s GDPR, pouze po dobu trvání dotazníkového šetření a nikomu je nepředává.

Zajímavost :  Ministr Síkela bude v Abú Dhabí jednat o budoucnosti Světové obchodní organizace

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO