MTX Group: Více než 1 miliarda do budování moderních datových center

Skupina MTX Group Petra Otavy a skupina InvictusDevelopment Vladimíra Vencálka investuje více než 1 miliardu korun do projektů budování moderních datových center. V celku se jedná o tři datová centra v Čechách stavěná profesionálním teamem dle TIER standardů s odhadovaným výkonem cca 300 PFlops. Další dvě jsou plánována v Moravskoslezském kraji. 

Investice do modernizace českého průmyslu se zaměřením na bezpečná data, to vše s využitím česko-slovenského know-how a potenciálem přerůst i do dalších oborů jako jsou počítačová grafika, umělá inteligence či blockchain.

To jsou cíle dvou společností, které v oblasti moderních datových center v Čechách vznikly: DC Infrastructure Servicesa obchodní společnost Data Computing Power Sale. Své podíly v nich drží skupina MTX Group a InvictusDevelopment. 

Cílem investice v celkové hodnotě více než 1 miliardy korun je zajištění bezpečnosti informací a jistota dlouhodobé dostupnosti výpočetního výkonu pro interní účely i pro další pronájem.

„Skupina MTX Group dlouhodobě využívá moderních technologií, a to zejména těch, které fungují na principech Průmyslu 4.0, a které pozitivně ovlivňují modernizaci jednotlivých firem“, říká předseda představenstva MTX Group Petr Otava.

Zajímavost :  Plynárenský balíček přináší větší ochranu zákazníků i pravidla pro naplnění klimatických cílů EU, tvrdí svaz

„S ohledem na bezpečnost informací a jistotu dlouhodobé dostupnosti výpočetního výkonu pro všech 17 našich firem jsme se rozhodli vstoupit do projektů budování moderních datových center. Přebývající výkon, který nebude využit ve skupině, chceme dále pronajímat.“, dodává.

Vlastnictví společnosti DC Infrastructure Services je rozděleno do průmyslové skupiny MTX Group českého byznysmena a průmyslníka Petra Otavy (51 %) a Invictus Development s.r.o. (49 %) patřící Vladimíru Vencálkovi. 

 ,,Spolupráce se skupinou MTX Group nám poskytuje stabilního partnera a zkušenosti s rozsáhlými projekty a významným způsobem zvyšuje rychlost expanze plánovaných data center na evropský trh“, říká jednatel společnosti Invictus Development Vladimír Vencálek.

,,Jak je zřejmé z globální světové situace, je nutné mít klíčové služby ideálně na území státu.Datacentra a výpočetní výkon se posouvají do kritické infrastruktury. Co se týče dalších odvětví, tak primárně se chceme etablovat v renderingu, machine learning, crime prediction a blockchain. Co se týče blockchainu, tak věříme, že bude zájem o privátní korporátní blockchainy propojené na veřejné blockchainové sítě.“

Zajímavost :  Samsung a Micron varují před dopady restrikcí v Si-anu na výrobu čipů

Na základě současných projektů nás již oslovují české i zahraniční společnosti se zájmem o pronájem výpočetního výkonu a je zřejmé, že zájem o výpočetní výkon globálně neustálé stoupá”, doplňuje Vladimír Vencálek.

O MTX Group a.s.

MTX Group je významný ryze český průmyslově obchodní a výrobní holding se sídlem v České republice, jehož činnost je soustředěna na řízení, financování, strategii a koordinaci všech svých společností. Do skupiny patří 17 společností, například Metalimex, OKK, Al Invest, Strojmetal nebo Měď Povrly. V pěti oblastech podnikání se zaměřuje především na kovy, energetické komodity, obaly, trading a kapitálové služby a další služby. Holding zaměstnává 2500 zaměstnanců. Skupina v roce 2021 vykázala nekonsolidované tržby ve výši 54 miliardy korun.

Zajímavost :  ONLINE: Sledujte březnovou Apple Keynote. Čeká se vylepšený iPhone a MacBook

(ede)

Celý článek zde