Musk je proti brzkému zahájení procesu ohledně převzetí Twitteru

San Francisco – Americký miliardář Elon Musk vyzval soud, aby odmítl požadavek na brzké zahájení soudního řízení, které se bude zabývat jeho rozhodnutím odstoupit od dohody o převzetí internetové společnosti Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Firma Twitter požaduje, aby proces začal již v září. Podle Muskových právníků je ale tento požadavek neoprávněný, napsala agentura Reuters.

Musk se na převzetí Twitteru dohodl letos v dubnu. V pátek však oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu firma neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Společnost Twitter pak tento týden Muska zažalovala. Obvinila jej z porušení podmínek dohody a požádala soud, aby nařídil dokončení transakce za sjednanou cenu.

Zajímavost :  Kazachstán změnil název ropy, kterou exportuje na světové trhy přes...

„Náhlá žádost Twitteru o nadsvětelnou rychlost po dvou měsících otálení a mlžení je jeho další strategií k zakrývání pravdy o spamových účtech,“ uvedli Muskovi právníci v dokumentech předložených soudu. Vhodným termínem pro zahájení procesu by podle nich byl únor příštího roku, píše server CNBC.

Twitter označuje důvody, které Musk uvedl při odstoupení od smlouvy, za záminku, jež nemá opodstatnění. Podle firmy rozhodnutí opustit dohodu souvisí spíše s poklesem akciového trhu, zejména akcií technologických společností. Podle dohody by měl Musk za každou akcii Twitteru zaplatit 54,20 dolaru. Páteční obchodování na burze přitom cena akcií Twitteru uzavřela na 37,74 dolaru.

Zajímavost :  Miliardář, kam se podíváš. Nejbohatší vrstva společnosti se loni opět rozrostla, investovat chce do kryptoměn

Musk je šéfem automobilky Tesla a nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 219 miliard dolarů (zhruba 5,3 bilionu Kč).

Reklama

Celý článek zde |