Musk popírá, že by si jeho firma zajistila 500 milionů USD pro AI

New York – Miliardář Elon Musk označil za nepravdivou zprávu o tom, že jeho společnost xAI, která se zabývá umělou inteligenci, získala od investorů 500 milionů USD (11,4 miliardy Kč) z plánované jedné miliardy. Zprávu zveřejnila agentura Bloomberg.

“Toto je fake news od Bloombergu,” uvedl Musk v příspěvku na sociální síti X, dříve Twitter.

Firma xAI podle článku jedná o svém ohodnocení na 15 miliard až 20 miliard USD, i když podmínky se v nadcházejících týdnech mohou ještě změnit. Očekává se, že Musk a investoři dokončí podmínky v příštích několika týdnech a některé strany vyhodnocují, zda k akciím xAI, nebo v některých případech místo nich, mohou získat výkon počítače, tzv. computer power. Bloomberg se odvolává na zdroje obeznámené se situací.

Zajímavost :  Hospodářské problémy Německa táhnou dolů ekonomiky východoevropských zemí

Musk založil xAI loni v červenci v reakci na snahy velkých technologických společností v oblasti umělé inteligence, které kritizoval za přílišnou cenzuru a nedostatek odpovídajících bezpečnostních opatření. Loni v prosinci uvedl, že jeho firma neshání finanční prostředky. Bylo to den poté, co společnost podala u amerického regulátora trhu s cennými papíry žádost o získání až jedné miliardy USD prostřednictvím nabídky akcií.

Reklama

Zajímavost :  Podíl ruského plynu dováženého do ČR podle ekonoma v lednu činil 62 %

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO