Na akcích nad tisíc lidí se už nepůjde prokazovat antigenním testem, schválila vláda

Výběr pondělních událostí, které se týkají pandemie koronaviru:

V neděli přibylo v Česku 2749 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší nedělní nárůst od poloviny března a zároveň téměř o tisíc nakažených víc než před týdnem. V nemocnicích je s koronavirem poprvé od května více než 1500 lidí. V neděli to bylo 1503 pacientů, 221 z nich bylo v těžkém stavu. Na 100 000 obyvatel připadá v Česku za posledních sedm dní 321 nakažených, takzvané incidenční číslo se tak od neděle zvýšilo o devět.

Příští týden se povinné testování na koronavirus ve školách rozšíří o dalších 23 okresů, celkem se tak žáci a studenti budou testovat v 31 okresech. Hasiči k tomu v týdnu rozvezou 575 000 antigenních testů. 

Zajímavost :  Méně hluku a jako bonus úspora na vytápění. Obce kolem ruzyňského letiště dostanou přidáno na speciální ventilaci

Preventivní testy na covid-19 mají dál hrazeny z veřejného zdravotního pojištění více než tři čtvrtiny české populace. Od pondělka si podle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví testy sami platí lidé, kteří jsou starší 18 let a zároveň nejsou očkovaní alespoň jednou dávkou vakcíny nebo nemají potvrzení lékaře, že se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Z dat ministerstva zdravotnictví vyplývá, že jde asi o 2,7 milionu lidí, tedy méně než čtvrtinu populace.

Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky rizikových zemí. Hamáček to řekl po dnešním jednání Ústředního krizového štábu. Česko bylo na seznamu rizikových zemí v Německu od loňského září do letošního června.

Zajímavost :  Vláda se zabývá nastavením programu Antivirus, aby mohl být využit...

Policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) to uvedl po pondělním jednání Ústředního krizového štábu. Přísnější opatření platí v Česku od dnešního dne, hospodští a restauratéři musí ode dneška kontrolovat doklady o bezinfekčnosti hostů, zkrátila se doba platnosti testů a také se výrazně omezil okruh lidí s nárokem na bezplatný preventivní test na covid.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO