Na Plzeňsku se vloupal muž do domu, majitel ho zastřelil

“V tomto případě je důvodné podezření, že do jednoho z objektů vnikl muž, proti kterému byla následně ze strany majitele použita legálně držená střelná zbraň. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem,” uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Kriminalisté zjišťují veškeré okolnosti případu. Věc prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. “Policisté tedy prověřují, zda došlo ke spáchání trestného činu, a rovněž posuzují okolnosti a podmínky nutné obrany,” řekla. Zároveň se kriminalisté věcí zabývají pro podezření z porušování domovní svobody. Bližší informace s ohledem na vyšetřování nemohou zatím uvést.

Zajímavost :  ČOI kontrolovala brýle pro sjezdové lyžování

Událost se stala po 2:00 v bývalém drážním domku u trati. Kromě majitele domku byla uvnitř i jeho žena. Podle serveru novinky.cz se tam oknem vloupal muž, který byl v minulosti odsouzen za vraždu. V roce 2003 vyměřil soud tehdy dvacetiletému muži 16,5 roku vězení za surovou vraždu důchodce v Chodově na Karlovarsku. Seniora podle verdiktu bodal kuchyňským nožem, dusil polštářem, přetáhl mu přes hlavu igelitový sáček a utáhl ho drátem.

Zajímavost :  Podvod: ( habitdusk.com ) ” Zázračný výrobek pro navrácení zraku ” – nevěřit – podvod

Před 15 lety se například soudy zabývaly případem seniora, který ve své mnohokrát vykradené chatě u Plzně nastražil samostříl, který pak při vloupání zranil zloděje na noze. Seniora státní zástupce žaloval z ublížení na zdraví, od odvolacího soudu nakonec muž odešel bez trestu, neboť senát dospěl k závěru, že šlo o nutnou obranu. Výrobou samostřílů se ale nedovoleně ozbrojoval.

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více

Sdílet povoleno.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO