Na prohlídku stavby v Brně na Žabovřeské zamířily stovky lidí

Brno – Na den otevřených dveří stavby brněnského velkého městského okruhu Žabovřeská dnes dopoledne zamířily stovky lidí, kteří se chtěli podívat, jak stavbaři pokročili a co vše už je hotové. Stavbu si prohlédli i politici. Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že jde o úzké hrdlo brněnské dopravy a že se těší, až bude stavba dokončena.

Fotogalerie

Na stavbu zamířili lidé všech věkových kategorií, prošli se po ní senioři i mladé páry s malými dětmi. Měli možnost se podívat, jak stavba pokročila, a zároveň možnost projít se po střeše silniční galerie a po ploše budoucí relaxační zóny. “Využil jsem možnosti, že je den otevřených dveří pro veřejnost, a přišel jsem se také podívat. Je to stavba, kterou dobře znám a sleduji ji od samého počátku. Jako obyvatel Brna tady poměrně často jezdím a spolu se všemi Brňany se těším na to, až bude dokončena,” uvedl Fiala.

Zajímavost :  Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, který zvažuje vstup do...

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) řekl, že letošek je pro Brno důležitý kalendářním rokem, protože bude znamenat otevření čtyř dopravních staveb, a to Žabovřeská, Bauerova a v předstihu by se podle ministra mělo otevřít i Tomkovo náměstí a Rokytova. Připomněl, že se zároveň staví i na D1, kde stavbaři rozšiřují jízdní pruhy ze čtyř na šest, a také na mostě Otakara Ševčíka.”Těch staveb je rozestavěno na území města Brna za sedm miliard korun. Znamená to výraznou investici a pomoc moravské metropoli,” uvedl ministr.

Primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) uvedla, že jde o významné stavby a že i Brno přispívá několika sty miliony. Peníze z brněnského rozpočtu putují především do chodníků či parkových úprav.

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR Radek Mátl řekl, že klíčová je nyní další příprava budování brněnského velkého městského okruhu. V současnosti je tak v běhu výběrové řízení na zhotovitele průzkumné štoly na tunel Vinohrady, na který už má firma podané nabídky. Průzkumnou štolu by chtěla zahájit v létě, do tří let stavbu samotného tunelu.

Zajímavost :  Čtvrteční hokej ČR-USA přinesl rekordní internetový provoz

Stavba Žabovřeská skoro za 2,5 miliardy patří k technologicky nejnáročnějším projektům ŘSD. Jen pro ražbu tramvajového tunelu a nutnost odstřelů skály bylo využito 11,3 tun trhaviny. Stavbaři celkově odtěžili 24.000 metrů krychlových horniny. Aktuálně pokračují v budování levého jízdního pásu, protihlukových stěn, nábřežní zdi, chodníků, inženýrských sítí a dalších stavebních objektů. Hotovo by mělo být na podzim, kdy se začne jezdit čtyřmi jízdními pruhy. Výrazně by se tak měla zlepšit dopravní situace v úseku, kde denně projede 40.000 aut.

Reklama

Zajímavost :  Ukrajina se soustředila na útoky na ruské rafinerie a má to...

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO