Nástěnka hanby prořídla. Podívejte se, kdo z globálních firem dál vydělává v Rusku

Po více než dvou letech pauzy dnes papež František prohlásil na Svatopetrském náměstí nové svaté z Itálie, Francie, Indie, Nizozemska či Uruguaye. Slavnostní mše ve Vatikánu se zúčastnily tisíce věřících a řada významných politiků, uvedla agentura Reuters. Papež během obřadu zůstal sedět, ale na rozdíl od některých předchozích veřejných akcí, na které zdravotním potížím přijel na invalidním vozíku, se pohyboval pěšky.

Zajímavost :  Michal Semotan: Investovat nebo ne. Ponechání si hotovosti může i přes inflaci přinést úsporu

Mezi novými svatými jsou například francouzský kněz, kazatel a poustevník Charles de Foucauld či nizozemský kněz a katolický novinář Titus Brandsma, který byl zadržen nacistickými úřady po obsazení Nizozemska a zemřel v nacistickém táboře v Dachau. Papež prohlásil za svatou také první ženu z Uruguaye či prvního Inda, který nebyl vysvěcen knězem. Mezi svatořečenými jsou čtyři jeptišky.

Mše se ve Vatikánu zúčastnilo na 50 000 lidí, a to včetně italského prezidenta Sergia Mattarelly, francouzského ministra vnitra Géralda Darmanina či nizozemského ministr zahraničí Wopkea Hoekstry. 

Zajímavost :  Dopis ministra průmyslu a obchodu

Celý článek zde