Nejlepší stavební spoření v červnu. Porovnali jsme nabídky

Do čela žebříčku stavebního spoření se v červnu dostala Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka). U nově sjednaných smluv zvýšila úrokovou sazbu na 2,5 % p. a. Současně dál vyplácí jednorázový bonus 2500 korun.

Nabídky stavebních spořitelen porovnáváme podle částky, kterou naspoříme měsíčními úložkami 1700 Kč za šest let. Do výpočtu jsou kromě státní podpory zahrnuty také veškeré poplatky, úroky a daně. Čistá úroková sazba nám říká, jakou sazbou by musel být úročen ideální účet, bez poplatků a daní, abychom na něm naspořili stejnou částku.

U Buřinky si při takových podmínkách za šest let naspoříme 144 235 Kč, což odpovídá čisté úrokové sazbě (to je po odečtení všech poplatků a daní) 5,394 % p. a.  Kdybychom chtěli stejného výnosu dosáhnout spořicím účtem, musel by být úročen 6,346 % p. a. 

Zajímavost :  Afghánistán a Pákistán zasáhlo silné zemětřesení, vyžádalo si téměř tisíc obětí

Pro dosažení takového zhodnocení však musíme smlouvu s Buřinkou sjednat online. Zatímco pro smlouvy uzavřené přes internet je vstupní poplatek 500 Kč, pro smlouvy uzavřené na pobočce nebo u obchodních zástupců jsou zpoplatněny 2000 Kč. 

Prakticky stejné parametry nabízí Moneta stavební spořitelna. I ona úročí vklady 2,5 % p. a. a výnos navyšuje jednorázovým bonusem. Ten je sice „pouze“ 2000 Kč, ale fakticky je na stejné úrovni jako v Buřince, protože Moneta si za uzavření smlouvy neúčtuje žádný poplatek. Rozdíl je skutečně zanedbatelný (38 Kč), způsobují ho poplatky za vedení účtu a výpis z účtu.

Zajímavost :  Ukrajina začne prodávat elektřinu Slovensku a Maďarsku. Vývoz přinese miliardy eur ročně

Podrobnosti o jednotlivých nabídkách čtěte v nezkráceném článku na webu Stavebky.cz

Více než kdy jindy je potřeba zdůraznit, že toto srovnání se týká pravidelného spoření odpovídající částce 1700 Kč měsíčně po dobu šesti let. Stavební spořitelny totiž v současnosti nabízejí různé výhody a bonusy, které se projeví při jiných způsobech spoření a mohou pořadím zamíchat. Odlišné režimy spoření si můžete sami přepočítat ve srovnvači stavebního spoření, kde najdete vždy aktuální nabídky.

Tady najdete kompletní porovnání tarifů pro různé způsoby spoření včetně akcí pro mladé a seniory. 

Petr Kielar

Autor článku Petr Kielar

Petr Kielar v letech 1994–2006 pracoval v Českomoravské stavební spořitelně, od roku 2006 působí jako nezávislý konzultant. Provozuje web Stavebky.cz, který se snaží co nejlíp popisovat aktuální stav a není ovlivňován zájmy… Další články autora.

Zajímavost :  Pražské burze se dnes dařilo, pomohly jí k tomu akcie bank a ČEZ

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |