Největší evropský zbrojař BAE kupuje vývojáře bojových simulátorů Bohemia Interactive

„BAE Systems vstoupila do závěrečné fáze jednání o převzetí Bohemia Interactive Simulations. V následujících měsících firma podnik projde nezbytnými kroky, jako se schválení regulátory, nutnými pro dokončení mezinárodní transakce takového typu,“ oznámila BAE.

„Tým zkušených inženýrů vyvíjí vysoce věrné, nákladově efektivní softwarové produkty pro trénink a simulaci, a jejich komponenty,“ uvádí BAE s tím, že poptávka ozbrojených složek po podobných simulátorech roste.

Studio Bohemia Interactive založili v roce 1999 bratř Marek a Ondřej Španělovi. Firma původně vyvíjela herní software, známá je například hra Operace Flashpoint. Na jejím základě následně vznikl taktický simulátor, jeho vývoj se posléze oddělil do samostatné firmy Bohemia Interactive Simulations. Tu v roce 2013 ovládla americká investiční skupina Riverside.

Mezi zákazníky Bohemia Interactive Simulations patří armáda USA i americké námořnictvo, australská, švédská, francouzská nebo britská armáda.

Zajímavost :  Inflace v Česku jede podle pesimistického scénáře. Už se projevily dražší energie, a bude hůř

Bohemia Interactive Simulations sídlí v Orlandu na Floridě. Po celém světě má přes 325 zaměstnanců, vedle USA má kanceláře i ve Velké Británii, Austrálii, v Česku a Slovensku.

Herní studio Bohemia Interactive dále pokračuje ve své původní činnosti, je mimo jiné tvůrcem populárních sérií Arma nebo DayZ. Na začátku letošního roku získal ve společnosti minoritní podíl čínský technologický gigant Tencent.

Zajímavost :  Dostanete s paušální daní hypotéku? Bude to těžší

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO