Někdejší majitelé a zakladatelé výrobce doplňků stravy a vitaminů Walmark,…

Někdejší majitelé a zakladatelé výrobce doplňků stravy a vitaminů Walmark, bratři Adam, Mariusz a Valdemar Walachovi, dají podle serveru Forbes 30 procent veškerého svého majetku na charitu. Výši peněz neupřesnili. Experti ale jejich majetek odhadují na miliardy korun.

„Dali jsme si s bratry závazek, že do naší nadace převedeme 30 procent celého našeho majetku. Neodvolatelně. Tahle část peněz už nebude patřit nám, bude patřit nadaci a účelu, na který je zaměřená,“ sdělil Forbesu Adam Walach. Částka věnovaná na charitu nemusí být konečná. „Začneme 30 procenty, uvidíme, jak to bude fungovat. Máme vizi závazku až na polovinu našeho majetku,“ doplnil Valdemar Walach.

Zajímavost :  Největší realitka chystá hromadné aukce bytů. Ceny zvýšíme o statisíce, tvrdí

Na jaké projekty budou peníze určené na dobročinnost směřovat, zatím bratři neupřesnili. „Je spousta způsobů, jak pomáhat, spousta projektů, které je potřeba podpořit. Na nemocné děti, na postižené, na lidi bez domova,“ uvedl Mariusz Walach. Bratři zmínili třeba projekty spojené s křesťanstvím. „Jsme věřící lidé a věříme, že křesťanství, jakkoliv může být rozporuplně pojímáno, přináší velmi dobré hodnoty,“ řekl Adam Walach.

Zajímavost :  Po Staroměstské a Pražské tržnici se obnovy dočká i ta Smíchovská

Bratři Walachovi v roce 1990 založili Walmark, který se stal středoevropským lídrem ve výrobě a distribuci vitaminů, minerálů a doplňků stravy. Původně spadala pod Walmark také třeba výroba džusů Relax. Divizi nápojů bratři prodali už v roce 2004 a celý Walmark pak v roce 2016. Peníze z prodeje Walmarku pak bratři Walachovi podle Forbesu ještě rozmnožili ve svém stávajícím investičním fondu Aternus, který investoval třeba do online supermarketu Rohlík.cz. (ČTK)

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO