Noční spoje jako budoucnost cestování po Evropě. ÖBB lákají na obnovené linky, zamíří i do Prahy

Od května plánují rakouské ÖBB posílení mezinárodních spojů. Jejich vlaky se tak znovu vrátí do Německa, Itálie i k nám. Noční spoje zamíří do Bruselu, Curychu, Hamburku, Berlína či Milánu. Lidé cestující přes noc si budou moci zarezervovat soukromé oddíly bez dalších cestujících. Rakouský železniční dopravce se tak snaží nalákat na k životnímu prostředí šetrnou nabídku letního cestování.

ÖBB obnovují provoz do sousedního Německa, Itálie a České republiky. Původní omezení kvůli pandemii tak budou v podstatě zcela zrušena. Cestující v nočních vlacích mohou cestovat sami či s rodinou v uzavřených kupé. Cena nočních jízdenek začíná na ceně 29,90 eur.

Výhody nočního cestování

„Vídeň je městem s největším počtem spojení v celé Evropské unii. Jsem velmi rád, že Nightjets budou na těchto trasách od konce května opět v provozu. Protože večer pohodlně nastoupit do vlaku a ráno se probudit uprostřed evropského hlavního města, to je budoucnost krátkých a středně dlouhých tras v Evropě,“ říká ministryně pro ochranu klimatu Leonore Gewesslerová.

Zajímavost :  Prazdroj vyvezl do zahraničí více piva než předloni. Celkově mu prodeje klesly

Pro cestu v Nightjets lze zvolit buď rezervaci jednotlivých sedadel, v lehátkovém voze se čtyřmi lůžky nebo v lůžkovém voze. Pro maximální možné soukromí si cestující mohou rezervovat i samostatné a zcela soukromé kupé.

Mohou tak cestovat sami, se svou rodinou nebo přáteli v kupé, aniž by je museli sdílet s cizími lidmi. Nightjets jsou před a po každé jízdě podrobeny důkladnému čištění a dezinfekci.

Cestování vlakem přes noc je podle dopravce nejen šetrné k životnímu prostředí, je také pohodlné a levné. Šetří totiž čas i náklady na ubytování. Cestující ve spacích a lehátkových vozidlech obdrží před příjezdem do cílové destinace nápoj na uvítanou a snídani.

Obnovené spoje

Vlakové linky tak z Rakouska znovu zamíří do Německa, Itálie a České republiky.

Zajímavost :  Česká pobočka Huawei posiluje komunikační tým a společenskou odpovědnost

Německo: Přeshraniční doprava bude v tomto případě zahájen od 20. nebo 21. května. V provozu tak znovu budou vlaky ICE mezi Vídní a Pasovem (ICE 20, 21, 28, 29), stejně jako vlaky ICE mezi Vídní a Berlínem (ICE 92, 93). Jezdit budou i vlaky RJX na trase mezi Mnichovem a Salcburkem (RJX 61, 62, 64, 65, 67, 68, 260, 261, 262, 265).

Itálie: Obnovení dopravy mezi Vídní a Benátkami (RJ 131, 130, 132, 133) je plánováno na 21. května. Provoz v Brenneru bude postupně zvyšován. Od 11. května budou vlaky opět jezdit na trase mezi Mnichovem, Innsbruckem a Veronou a Bolognou (EC 80, 83, 84, 85, 88, 89, 288, 289 ).

Česká republika: Vlaky RJ na trase Graz–Vídeň–Praha (RJ 71, 72, 74, 75, 78, 79, 370, 371, 374, 375) budou podle ročního jízdního řádu znovu zahájeny 20. května.

Zajímavost :  Ondřej Malý: Revoluci v českém internetu způsobili ne giganti, ale lokální operátoři

Lucie Přinesdomová

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO