OBRAZEM: Horší než v Buči. Ve městě Borodjanka u Kyjeva Rusové masakrovali civilisty

Situace ve městě Borodjanka u Kyjeva je podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ještě „výrazně strašnější“ než v nedaleké Buči, kde podle ukrajinských a západních představitelů ruská okupační vojska spáchala masakry civilistů. Generální prokurátorka Iryna Venediktová dnes podle agentury Reuters uvedla, že v Borodjance, zničené během ruských náletů a okupace, se v troskách dvou domů našla těla 26 lidí.

Zajímavost :  Výnimočné kúpele chcel zachraňovať už Danko, šancu im chce dať aj Sulík

„V tomto malém městě je více obětí než v Buči,“ citovala agentura AFP z dnešní videozprávy prezidenta Zelenského. „Každý zločin bude vyšetřen a každý kat bude nalezen,“ dodal. Ukrajinské úřady i svědci uvádějí, že ruští vojáci v Buči zabili stovky civilistů. Moskva to odmítá.

Borodjanka s předválečnou populací 13.000 lidí je nyní prohledávána po stažení ruských jednotek, přičemž panují obavy, že po sobě invazní jednotky zanechaly velký počet civilních obětí.

Zajímavost :  Česká studia rozjíždí vývoj blockchainu, NFT a web3. Investují desítky milionů

Venediktová na tiskové konferenci přenášené televizí neřekla, jestli úřady už určily příčinu úmrtí nalezených lidí. Nicméně obvinila ruské síly, že Borodjanku před obsazením vystavily barbarskému bombardování. „Borodjanka je to nejhorší z hlediska zničení a nejistoty ohledně počtu obětí,“ prohlásila generální prokurátorka.

Po odhalení zločinů, které ruští vojáci spáchali během několikatýdenní okupace na civilním obyvatelstvu Buče na předměstí Kyjeva, panují podle Reuters obavy, že se podobných krutostí a vraždění dopouštěli i v dalších městech v okolí ukrajinské metropole.

Zajímavost :  Poslanci po 23 hodinách schválili program schůze k pandemickému zákonu

Fotografové zachycují dění na Ukrajině:

VIDEO: Vzdušné souboje nad Ukrajinou

Vzdušné souboje nad Ukrajinou

Celý článek zde