Obří areál žižkovského nádraží se promění v novou čtvrť. Podívejte se, jak má vypadat

Jan Netscher po necelých dvou letech na vlastní žádost odchází z pozice šéftrenéra Českého atletického svazu (ČAS), v níž nahradil v září 2019 Tomáše Dvořáka. Kvůli loňské sezoně poznamenané koronavirem v této pozici absolvoval jen dvě vrcholné seniorské akce – mistrovství světa v Dauhá 2019 a letošní halové mistrovství Evropy v Toruni.

O jeho odchodu necelé tři měsíce před plánovaným začátkem olympijských her v Tokiu informoval svaz v tiskové zprávě. “Děkuji Honzovi za činnost, kterou pro svaz vykonal. Rád bych v novém volebním období dal celému sportovnímu úseku novou strukturu a impulz tak, abychom nastartovali výkonnostní růst do budoucna,” uvedl nedávno znovu zvolený předseda ČAS Libor Varhaník.

Zajímavost :  EU se chce osvobodit z pavučiny závislostí na Číně. Soběstačnější chce být třeba v produkci léků

Netscherovu funkci dočasně převezme Pavel Sluka, jenž byl jmenován do nové pozice vedoucího sportovního úseku ČAS. Koordinací trenérské rady, která je poradním orgánem šéftrenéra, byl pověřen trenér a světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný. “Je pro mě výzvou podílet se na přípravách nové koncepce práce s reprezentací, jsem připraven dát k dispozici své trenérské znalosti a zkušenosti v atletice,” poznamenal.

Zajímavost :  Michal Hašek, miláček voličů, největší absentér a legenda české politiky, je zpět

Na pozici šéftrenéra svaz vypíše výběrové řízení. Jeho výsledek by měl být jasný po skončení letní atletické sezony.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO