[Odpolední zprávy] • Po útoku na společnost Robinhood jsou postiženy miliony uživatelů • a další články

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Ještě před třemi dny se Bitcoin pohyboval kolem 60 000 USD a komunita si kladla otázku, zda se nad touto úrovní udrží dlouho. Za tři dny se však na trhu může hodně změnit. Místo aby se Bitcoin ponořil pod 60 000 USD, přešel do ofenzivy a začal rychle získávat na hodnotě.

BTC včera prudce vzrostl o několik tisíc dolarů a dosáhl 66 000 USD. Od překonání rekordu na úrovni 67 000 USD ho dělily centimetry. Poté, co strávil nějaký čas pod touto hranicí, se mu to nakonec podařilo a zaznamenal nový vrchol na úrovni 68 600 USD (na Bitstampu). K aktuální chvíli BTC ustoupil o několik set dolarů.

Druhá největší kryptoměna také zaznamenala v uplynulých 24 hodinách nový rekord. Před několika dny se ETH ponořilo pod 4 500 USD, ale býci posílili a vytlačili ho na sever. Poslední krok vzhůru vedl k tomu, že se Ethereum dotklo 4 860 USD, což se stalo jeho novým ATH. [1]

Technická analýza: BTC/USD – nové historické maximum, bude další postup?

Kryptoměny

Solana překonává Tether podle tržní hodnoty

„Zabiják Etherea“, kryptoměna Solana překonala Tether a stala se největším poskytovatelem stablecoinů z hlediska tržní kapitalizace se 75 miliardami dolarů oproti 73,8 miliardy dolarů u Tetheru, uvádí CoinGecko.

V době psaní článku je Solana z hlediska tržní kapitalizace na čtvrtém místě. Její nejbližší konkurent, BNB, je v současné době na třetím místě s úctyhodnými 109 miliardami dolarů. Větší část své kapitalizace získala v poslední rallye zahájené na začátku listopadu.

Zajímavost :  Na Železnej studničke kreslili veľký hotel, nezostalo po nich nič

Tether zatím „tiskárnu“ znovu nerozjel, což znamená, že Solana má ještě nějaký čas na to, aby získala trakci a vytvořila si malý náskok. S každou emisí nových tokenů získává tržní kapitalizace Tetheru v průměru nárůst o 1 miliardu USD. [2a]

Nizozemská policie po vyšetřování trestné činnosti zabavila kryptoměny v hodnotě téměř 29 milionů dolarů

Nizozemské úřady zajistily obsah peněženek s kryptoměnami v hodnotě 25 milionů eur, o nichž se předpokládá, že byly použity k řadě trestných činností, včetně obchodování s lidmi, podvodů a daňových úniků.

Kryptoburzy v průběhu vyšetřování spolupracovaly s nizozemským dozorovým úřadem FIOD a státním zastupitelstvím. Nizozemské orgány mají podezření, že na trestných činech, které vedly k propadnutí majetku, se podíleli jak nizozemští, tak zahraniční pachatelé, a že mezinárodní pachatelé budou na základě smluv o vydávání posláni do cizích vlád.

Jedním ze zjištění vyšetřování je, že zločinci čelí nežádoucím výkyvům směnných kurzů tím, že kryptoměny převádějí na stablecoiny. Není jasné, jak nizozemská vláda s propadlým majetkem naloží. [2b]

Banky, burzy, firmy

Brave spolupracuje se společností Solana a standardně podporuje dApp

Společnost Brave integruje blockchain Solana do prohlížeče Brave, čímž poskytne výchozí podporu ekosystému Solana 42 milionům aktivních uživatelů a 1,3 milionu ověřených tvůrců Brave. Brave bude brzy výchozí pro Solanu pro cross-chain a nativní DApps.

Blockchain Solana umožňuje rychlejší transakce s nízkými poplatky, které pomáhají při přijímání DeFi a Web3. Vysoké transakční poplatky, které byly k vidění na Ethereu (kvůli zvýšenému zájmu o kryptoměny a DeFi), odrazovaly některé uživatele od transakcí.

Zajímavost :  V Česku dostalo posilující dávku očkování proti covidu už přes milion lidí

Solana je nejrychlejší blockchain na světě a poskytuje možnost škálovat blockchainové transakce za pouhých 0,001 – 0,002 USD za transakci, což uživatelům přináší výraznou úsporu nákladů. [3a]

Discord a možnost propojení Etherea prostřednictvím Metamask a WalletConnect

Generální ředitel a zakladatel společnosti Discord poškádlil komunitu tweetem obsahujícím snímek obrazovky aplikace Discord s logem Etherea a možností pro připojení k peněžence.

O implementaci kryptoměny přímo do aplikace související s hraním her ani o jejích budoucích funkcích nejsou žádné další zvěsti.

Ačkoli by aktualizace vytvořila pro komunity řadu příležitostí, včetně plateb a soutěží s hodnotnými cenami, někteří uživatelé potenciální aktualizaci nepřivítali zrovna vřele. Většina z nich si stěžovala, že Discord postrádá zabezpečení a servery se často stávají terčem phishingových útoků. Přidání podpory Etherea situaci jen zhorší. [3b]

CBDC, Regulace

Podle návrhu zákona o infrastruktuře je selhání v oblasti kryptografických daní trestným činem.

Zastánci kryptoměn se již několik měsíců obávají návrhu zákona o infrastruktuře amerického prezidenta Joea Bidena v hodnotě 1 bilionu dolarů, který obsahuje nové požadavky na daňové vykazování „digitálních aktiv“, jako jsou kryptoměny a NFT.

Jak se zákonodárci blížili ke schválení zákona, obhájci digitálních práv tvrdě lobbovali proti ustanovení, které vyžaduje, aby „zprostředkovatelé“ – což je vágní termín, který může zahrnovat vývojáře, těžaře a zprostředkovatele – zveřejňovali identifikační údaje o svých klientech nebo uživatelích, a argumentovali tím, že to ohrožuje soukromí jednotlivců a maří anonymní design kryptoměn.

Navzdory odporu a pokusům o změnu návrhu zákona bude zákon o investicích do infrastruktury a pracovních místech, který 5. listopadu schválila Sněmovna reprezentantů USA, v nejbližších dnech podepsán s původním zprostředkovatelským zněním v nezměněné podobě. [4a]

Zajímavost :  Zeman pověřil předsedu ODS Petra Fialu jednáním o sestavení nové vlády

Podvody, útoky

Po útoku na společnost Robinhood jsou postiženy miliony uživatelů

Společnost Robinhood postihl další incident, neboť 8. listopadu odhalila, že došlo k narušení bezpečnosti. K narušení dat došlo 3. listopadu poté, co „neoprávněná třetí strana získala přístup k omezenému množství osobních údajů části našich zákazníků“. Firma uvádí, že útok byl zvládnut a v době oznámení nebyly zaznamenány žádné datové ani finanční ztráty.

V příspěvku týmu se uvádí, že neoprávněná osoba použila sociální inženýrství k získání přístupu do některých systémů zákaznické podpory prostřednictvím zaměstnance zákaznické podpory. Následně útočník získal přístup k e-mailovým adresám pěti milionů zákazníků a plným jménům dvou milionů zákazníků. O mnohem menší skupině 310 osob bylo odhaleno více informací, přičemž přibližně u deseti zákazníků došlo k úniku mnohem více údajů. [5a]

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO