Oprava na Florenci dnes a v neděli zastaví provoz metra v části linky C

Praha – Oprava stropní desky na pražské Florenci od dnešního zahájení provozu zastaví metro na lince C mezi Vltavskou a Hlavním nádražím. Metro nepojede ani v neděli 7. srpna. Lidé budou muset využít náhradní tramvajovou dopravu. Pražský dopravní podnik (DPP) uzavřel stanici kvůli opravě letos už několikrát a další výluky budou následovat. DPP v uplynulých týdnech odstranil devět starých nosníků z celkových 131, které nahradil za nové.

„O tomto víkendu budou práce pokračovat v demontáži starých předepjatých nosníků. Celkem jich bude devět, kdy každý z nich váží až 28 tun. Během manipulace s nimi bude proto kvůli bezpečnosti o tomto víkendu přerušen provoz metra na lince C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Zajímavost :  Domy po prarodičích jsou řadě lidí na obtíž. Kvůli drahým stavebním materiálům nemají na jejich rekonstrukci

Nosníky společně s monolitickou betonovou deskou pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici tvoří současný strop nad vestibulem stanice metra. V nyní odkryté části stanice pokračují práce, stanice metra B bude v provozu, avšak přístupná bude pouze přes vstup a výstup v Sokolovské ulici.

Kvůli výluce DPP obnovil zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Právě odsud bude vyjíždět náhradní tramvajová linka XC. Tramvaj bude kyvadlově jezdit z Opletalovy ulice k Masarykovu nádraží, dále k Bílé labuti, přes Těšnov a Vltavskou k Výstavišti a zpět.

Zajímavost :  Vojenský analytik: Rusko sa z chýb poučilo, vojnu rozhodnú západné zbrane

Lidé budou moci využít rovněž tramvajovou linku číslo 36, která pojede ze Zvonařky na Vinohradech přes Karlovo a Václavské náměstí, Těšnov a dále na Vltavskou a následně přes Výstaviště a Nádraží Holešovice dojede na Sídliště Ďáblice. U Hlávkova mostu vznikne dočasná zastávka Vltavská.

Změna trasy čeká historickou linku číslo 23. Ve směru od Královky pojede ze zastávky Bruselská nepojede na Zvonařku, ale směr Nuselské schody a dále do obratiště v zastávce Náměstí Bratří Synků.

Celý článek zde |