Orsay krachuje už i v domovském Německu. Propouští všechny zaměstnance

Společnost Orsay se sídlem ve Willstätt v Bádensku-Württembersku zavírá své pobočky nejen v Německu, ale i v některých dalších evropských zemích. Děje se tak například v Rakousku a nově i v Česku. Řetězec bude muset masivně propouštět, jen v Německu propustí přibližně 1200 zaměstnanců a uzavře asi 130 poboček. Mluvčí Orsaye Wolfgang Weber-Thedy v úterý uvedl, že společnost zcela ukončí svou obchodní činnost v Německu do konce června.

Zajímavost :  Vysielajú z pivníc a všetci rovnaký obsah. Ako vojnu zvládajú ukrajinskí novinári?

Odborník na maloobchodní byznys Gerrit Heinemann předpokládá, že se bude muset prodejní personál řetězce Orsay vrhnout jiným pracovním směrem, protože podle něj již nebude v oděvním průmyslu potřebný. „Pokud jsou však flexibilní a chtějí prodávat například potraviny, jejich vyhlídky jsou dobré,“ poznamenal Heinemann s tím, že maloobchodní pracovníci jsou vždy potřební.

Když stál chléb 420 miliard a Němci topili markami. Příběh hyperinflace 1923

Video se připravuje …

Důvodem postupného zavírání poboček značky Orsay je dle firmy především pandemie, ale i válka na Ukrajině. Tvrdí, že válka akorát zesílila nechuť zákazníků k častým nákupům a pandemie se podepsala na jejich byznysu stejně, jako na všech ostatních. 

Odchod Orsay z Česka není zatím časově ohraničen. Když se o jejím odchodu z tuzemska začalo hovořit, Martina Drtinová z Incomindu uvedla, že společnost bude nejspíše uzavírání poboček vysvětlovat pandemií. „Důvodem však může být i to, že jsme pro Orsay malým trhem, který se jim zkrátka přestává vyplácet,“ domnívá se Drtinová. 

Podle společnosti Cushman & Wakefield opustilo v roce 2020 Českou republiku celkem čtrnáct značek. Partner a vedoucí pronájmu maloobchodních prostor region CEE firmy Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček je však přesvědčen, že to bezprostředně nesouviselo s koronavirovou krizí. Často se v takových případech podle jeho dřívějších slov jedná o součást dlouhodobé strategie nebo o opuštění nefungujícího trhu. 

Celý článek zde