Otevírací doba obchodů na 5. a 6. července: Kdy mají obchody otevřeno?

Pátého července si připomeneme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, šestého července následuje Den upálení mistra Jana Husa. Státní svátky letos vycházejí na úterý a středu. Kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno?

Otevírací doba obchodů na státní svátky se u nás řídí zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který vešel v platnost od 1. října v roce 2016. V zákoně stojí, že obchody o rozloze nad 200 metrů čtverečních musí zůstat během některých státních svátků zavřené. 

Zajímavost :  V Poloninách štát panuje nad všetkým a miestni mu už neveria (reportáž)

Nařízení se nevztahuje pouze na obchody. Zavřené musí zůstat i bazary, zastavárny a výkupny odpadu. Otevřít mohou naopak obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, nádražích a ve zdravotnických zařízeních. Nařízení se nevztahuje ani na velkoobchody, lékárny anebo čerpací stanice. Na dodržování zákona dohlíží ČOI (Česká obchodní inspekce). Za jeho nedodržování je oprávněna provozovatele pokutovat až do výše jednoho milionu korun.

Zajímavost :  Zellmer přebírá otěže ve Škodovce. V době plné strastí má automobilku vrátit na výsluní

Zavřeno ve státní svátek bylo naposledy na Den vítězství. Jak tomu bude ve svátcích v červenci?  V Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. července i v Den upálení mistra Jana Husa 6. července budou mít obchody otevřeno.

Přečtěte si, jak mají otevřeno obchody během všech státních svátků v roce 2022. Mrzí vás, že státní svátky v červenci nenavazují na víkend?  Pak si určitě projděte na náš přehled všech státních svátků a prázdnin v roce 2022, kde se dozvíte, kdy se díky svátkům prodloužených víkendů dočkáte.

Zajímavost :  Sociální dávky včetně důchodů strmě rostou o desítky miliard. Stát musí šetřit a hledat příjmy

Státní svátky a otevírací doba obchodů v roce 2022 (video)

Video se připravuje …

Otevírací doba během státních svátků

Celý článek zde