Otevírací doba obchodů na Velikonoce: kdy mají obchody otevřeno?

Otevírací doba obchodů na státní svátky je stanovena zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který začal platit od 1. října roku 2016. Tento zákon doslova stanovuje, že obchody nad 200 metrů čtverečních musí zůstat během stanovených svátků zavřené.  Na Velký pátek 15.4. mají obchody otevřeno, na Velikonoční pondělí 18. 4. zavřeno.

Zajímavost :  Od půlnoci končí povinnost nosit roušky a respirátory v hromadné dopravě, řekl Fiala

Kromě obchodů musí zůstat 18. dubna zavřené i bazary, výkupny odpadu a zastavárny. Otevřené mohou být obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, nádražích a ve zdravotnických zařízeních nebo velkoobchody. Zákaz prodeje se nevztahuje ani na čerpací stanice nebo lékárny. Na dodržování zákona dohlíží ČOI (Česká obchodní inspekce) a za jeho nedodržování může provozovateli udělit pokutu do výše až jednoho milionu korun.

Zajímavost :  Příliš rozjeté e-shopy. Doba násobného růstu je u konce, sklady jsou přeplněné a propouští se

Vše o termínu letošních Velikonoc, prázdninách i jednotlivých svátečních dnech čtěte v našem přehledu. Kdy bude další prodloužený víkend? Čtěte zde. Přečtěte si přehled všech svátků, kdy mají obchody zavřeno a kdy otevřeno, nebo se podívejte na video níže:

Otevírací doba obchodů během svátků 2022

Video se připravuje …

Otevírací doba během svátků


Celý článek zde