Party na moři skončila. Takhle vypadají zabavené opulentní jachty ruských oligarchů

Na 2000 afrických migrantů se v pátek pokusilo dostat z marockého území do španělské enklávy Melilla. Překonat dvojitou bariéru a šestimetrový plot se podařilo asi 130 z nich, navzdory rozsáhlé přítomnosti španělské i marocké policie. Marocké ministerstvo vnitra uvedlo, že nejméně pět migrantů na hranicích zemřelo. Podle deníku El País utrpělo zranění přinejmenším 76 migrantů a 140 marockých policistů.

Migranti se shromáždili u hranic španělské enklávy brzy ráno. Muži ve skupinách využívali cestu přes střechu kontrolního stanoviště, odkud přestřihávali drátěný plot kleštěmi a pokračovali dál, uvedla agentura Reuters.

Zajímavost :  Fiala dorazil do Vatikánu. S papežem chce řešit situaci na Ukrajině a pozvat ho do Česka

Na záběrech ze sociálních sítí je vidět radost migrantů, kterým se povedlo dostat na území Španělska. Podle zveřejněných videí jde o samé mladé muže. Zastoupení španělské vlády v Melille označilo tento ilegální přechod hranice za „perfektně organizovaný a násilný“.

Kvůli obrovské tlačenici u hraniční bariéry zemřelo nejméně pět migrantů, podle listu El País byli ušlapáni nebo se udusili, popřípadě zahynuli kvůli pádu z výšky. Migrantů, kteří se dostali na španělské území, se ujali tamní úředníci. Běženci teď budou čekat na vyřízení případných žádostí o azyl. Většina z těch, kterým se podařilo na španělské území dostat, pochází ze Súdánu.

Zajímavost :  Z platu som si nemohol založiť rodinu, odišiel som. Päť príbehov učiteľov, ktorí prišli na protest

Celý článek zde