Peněženka s 24 miliony dolarů ze Satoshiho éry se náhle aktivovala po 10,5 letech

Bitcoinová peněženka, která byla nečinná od dob Satoshiho Nakamota, byla náhle aktivována po téměř 11 letech.

Peněženka s 500 BTC

Peněženka, která obsahuje 500 BTC, pochází přibližně z doby, kdy byl Nakamoto, pseudonymní tvůrce BTC, naposledy aktivní na internetu. Od doby, kdy byla naposledy použita (někdy v roce 2010), hodnota této peněženky díky rostoucí ceně BTC vzrostla z 8 400 USD na více než 23,67 milionu dolarů.

Služba pro sledování kryptoměn Whale Alert o transakci informovala 29. prosince. Podle online záznamů byl ve středu z peněženky na neznámou adresu proveden převod 165,33 BTC, tedy 7,78 milionu dolarů.

Zajímavost :  Apple v roce 2022: Nový iPhone už na jaře a očekávaná revoluce

Ačkoli tuto akci peněženky lze z hlediska velryb považovat za lehkou, podobné transakce v minulosti vyvolaly obavy z cenového dumpingu.

Spící peněženky obsahující obrovské množství BTC se v posledních letech sporadicky probouzely a vyvolávaly spekulace, že Nakamoto možná vybírá peníze.

Milovníci kryptoměn mají zvláštní zájem o mince vytěžené předtím, než se záhadný zakladatel Satoshi Nakamoto 12. prosince 2010 ztratil z dohledu. Tyto mince jsou nyní označovány jako bitcoiny Satoshiho éry.

Zájem pramení z přesvědčení a možná i očekávání, že peněženky vytvořené v tomto období patří Satoshi Nakamotovi nebo jeho blízkým spolupracovníkům.

Zakladatel Bitcoinu vlastní více než milion BTC

Odhady naznačují, že Nakamoto vlastní celkem 1 125 150 BTC, jejichž nevydaná hodnota podle stávajících směnných kurzů činí přibližně 53,44 miliardy dolarů.

Zajímavost :  Gašpar kričal, bál sa o Jankovskú. Čo ukázala obžaloba v kauze Očistec?

Podle údajů společnosti BitInfoCharts existují stovky adres bitcoinových peněženek, které byly v posledních deseti letech neaktivní. Nejhodnotnější neaktivní peněženka obsahuje asi 80 000 BTC v hodnotě více než 3,7 miliardy dolarů při současných tržních cenách.

Celkem jsou v pěti největších peněženkách, které nebyly otevřeny přibližně 10 let, uzamčeny bitcoiny v hodnotě zhruba 9,8 miliardy dolarů.

Závěr

To je už celkem dost peněz. Co si o těchto peněženkách myslíte vy?

Zajímavost :  Scholzovi chybí už jen souhlas Zelených, investoři sledují bitcoin po víkendovém propadu

Celý článek zde |