Peter Schiff: Bitcoin musí udržet klíčovou úroveň 60 000 dolarů, aby předešel hlubší korekci

Během nedávného poklesu ceny bitcoinu, který srazil hodnotu aktiva na vícedenní minimum, Peter Schiff, známý kritik kryptoměn, vyjádřil obavy. Pokud Bitcoin spadne pod 60 000 dolarů, může dojít k dalšímu prudkému poklesu.

Schiff: Pro HODLery to nevypadá dobře

Peter Schiff, dlouholetý kritik Bitcoinu a velký zastánce zlata, nedávno využil nejnovější cenový pokles bitcoinu k dalšímu útoku na kryptoměnu. Během tohoto poklesu hodnota přední kryptoměna klesla na vícedenní minimum kolem 63 000 dolarů. Schiff varuje, že pokud Bitcoin spadne pod úroveň 60 000 dolarů, může to vyvolat ještě drastičtější pokles.

Nedávný pokles přišel krátce po čtvrtém halvingu Bitcoinu. Události, která obvykle signalizuje začátek býčího trhu. Přesto někteří experti na kryptoměny, jako Arthur Hayes, předpovídali potenciální růst hodnoty největší kryptoměny v období před, během a po snížení odměny za blok. Bitcoin se sice krátce po halvingu částečně zotavil, ale během včerejšího dne se propadl.

Zajímavost :  Hongkongská Bitcoin ETF a Ether ETF byly oficiálně schváleny k zahájení obchodování 30. dubna

Schiff využil poslední vývoj k vyjádření obav, že noví investoři, kteří nejsou zvyklí na volatilní povahu Bitcoinu, mohou zažít nepříjemné překvapení. Schiff také zdůraznil, že úroveň 60 000 dolarů je pro Bitcoin klíčová psychologická hranice. Podle jeho názoru je udržení této úrovně nezbytné pro předcházení dalších poklesů.

Zajímavost :  Mier na Ukrajine podľa Figeľa nie je nereálny. Dodáva, že Európa má vytvoriť podmienky pre vyjednávanie

Zatímco Schiff mluví o poklesu a o tom, že pro HODLery se situace nejeví příliš uspokojivě, cena největší kryptoměny světa mezitím přes noc vzrostla a dotkla se opět úrovně 65 000 amerických dolarů.

Vývoji ceny bitcoinu a další kryptoměn se věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím v rámci pravidelného středečního streamu. Na záznam se můžete podívat pod přiloženým odkazem níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 64 412 USD dle KMC.

Závěr

Co si o varování Petera Schiffa myslíte vy? Jaké jsou vaše cenové predikce pro následující období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO